Emrah Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ocak.1971
Emrah kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Pop Şarkıcısı, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Besteci
Emrah doğum yeri: Ergani, Diyarbakır

Emrah Kimdir?

Arabesk ve pop müzik sanatçısı olan Emrah, aynı zamanda sinema ve dizi oyunculuğu da yapmıştır.

Emrah Erdoğan adıyla 1971 yılında Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde dünyaya gelen Emrah, Ayten ve Elyasa Erdoğan’ın tek evladıdır. Babasını yaşamının sadece ilk 1.5 yılında gören Emrah’ın annesi sayesinde tanıştığı ilkokul, onun müzik yolculuğunun tohumlarını ekmiştir. Elazığ’ın Gülaman köyünde yer alan bu okulda, müzik öğretmeni Emrah’ın yeteneğini fark etmiş ve onu amatör bir kaset yapmaya teşvik etmiştir.

Müzik yolculuğunu ortaokul dönemi boyunca devam ettiren Emrah ın artan popülerliği, dört amatör albüm yapmasını sağladı. Bu albümler Diyarbakır ve civarında büyük beğeni topladı ve Emrah’ın profesyonel müzik hayatının başlangıcı oldu.

“Küçük Emrah” olarak anılan sanatçı, ilk profesyonel albümlerini 1984 yılında İstanbul’da yayımladı. Bu albümler arasında “Agam Agam” ve “Gülom” bulunmaktaydı. Sanatçının “Yaralı” adlı albümü 1985’te ve “Boynu Bükükler” ile “Ayrılamam” albümleri 1986-1987’de büyük başarı elde etti ve satış rekorları kırdı.

Emrah’ın albümlerinin yanı sıra konser turneleri de hayli başarılıydı. Özellikle 1994 yılında İnönü Stadyumu’nda verdiği 50.000 kapasiteli konser dikkat çekti. Bunun yanı sıra sanatçı, kendi ülkesi dışında birçok yerde de konserler verdi ve uluslararası alanda tanındı.

Müzik kariyerinin yanı sıra, Emrah 20 filmde ve üç televizyon dizisinde başrol oynayarak oyunculuk kariyerinde de başarılı oldu. Sanatçı, Türkiye’nin birçok ödülünü kazanarak başarılı bir aktör ve müzisyen olduğunu kanıtladı.

Kişisel hayatına dair bilinenler arasında Emrah’ın 1995 yılında askere gittiği, 2011’de “Terzinin Oğlu” adlı albümünü çıkardığı bulunmaktadır. Emrah’ın, uzun yıllar önce bir Alman kadınla yaptığı anlaşmalı evlilik sonrasında boşandığı, Bursa’da birlikte olduğu Ebru Çolak ile olan ilişkisinden de bir oğlunun olduğu bilinmektedir. 2014 yılında türkücü Sibel Kirer ile evlenen Emrah’ın bu evlilikten, Elyesa ve Eleysa adlarında iki çocuğu olmuştur ancak aile, 2022 yılında ayrılmıştır.

Emrah’ın bugüne kadar çıkardığı albümler, oynadığı filmler ve diziler, aldığı ödüllerle dolu olan kariyerini, sanatseverlerine borçlu olduğunu düşünen sanatçı sürdürüyor.

Emrah haberleri

Emrah, Emrah biyografisi, Emrah hayatı, Emrah özgeçmişi, Emrah hakkında, Emrah doğum yeri
Emrah fotoğraf, Emrah video, Emrah resim, Emrah kimdir?, Emrah kaç yaşında?, Emrah nereli,
Emrah memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!