Erhan Güleryüz Biyografisi

Doğum tarihi: 13.Ocak.1966
Erhan Güleryüz kaç yaşında: 57
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Müzisyen, Prodüktör
Erhan Güleryüz doğum yeri: Büyükçekmece, İstanbul

Erhan Güleryüz Kimdir?

1966 Büyükçekmece, İstanbul doğumlu olan Samim Erhan Güleryüz, ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Daha sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde üniversite eğitimine devam etti. Müziğe ortaokul yıllarında davul çalma heyecanıyla başlayan Güleryüz, üniversite hayatında ilk rock grubunu oluşturdu. ‘Güller Açtı’ isimli ilk solo albümünü 1992 yılında çıkardı.

1996’da arabesk türünde bir albüm hazırlayan Erhan Güleryüz, bu albümden elde ettiği gelirle Cemil Özeren, Can Güney, Alper Çakır, Ayhan Öztoplu ve Murathan Araz’la beraber Ayna grubunu kurdu. Ayna’nın solisti ve gitaristi olan Güleryüz, grupla çıkardığı “Gittiğin Yağmurla Gel” adlı albüm, büyük beğeni topladı ve Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Grup Ödülü”ne layık görüldü.

2002 yılında Rüzgar Yapım şirketini kurarak birçok albümün aranjman ve yapımını üstlenen Güleryüz, 4 şiir kitabını da okuyucu ile buluşturmuştur. Güleryüz, 2007’de Dünya Radyo’da ‘Ayna’ adlı programıyla radyoculuk hayatına da adım atmıştır.

Güleryüz, 2007-2012 arası birçok TRT kanalında “Aynadan Yansıyanlar” adlı televizyon programını sunmuş ve 2011’de TRT FM’de “Söz-Müzik: Erhan Güleryüz” programını devralmıştır.

2013’te Yeni Açılan İstanbul’u Radyosu Radyo İstanbul’un müziklerini hazırlayan Güleryüz, 2015 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi için çeşitli seçim şarkıları yazıp seslendirmiştir. Yine 2015’te yönetmenliği, prodüktörlüğü, senaryosu ve başrolünü üstlendiği “İçimde Akan Nehir” filmi ile de sinemaseverlerle buluşmuştur.

Güleryüz’ün yazdığı şarkılar ve şiirler, pek çok albüm, dizi ve sinema filmine de hayat vermiştir. Bu projelerin yanı sıra solo ve grup albümleri, şiir kitapları ve birçok single çalışması da mevcuttur. Güleryüz’ün müzikle dolu hayatı, hala devam eden projeler ve çalışmalarla doludur.

Erhan Güleryüz haberleri

Erhan Güleryüz, Erhan Güleryüz biyografisi, Erhan Güleryüz hayatı, Erhan Güleryüz özgeçmişi, Erhan Güleryüz hakkında, Erhan Güleryüz doğum yeri
Erhan Güleryüz fotoğraf, Erhan Güleryüz video, Erhan Güleryüz resim, Erhan Güleryüz kimdir?, Erhan Güleryüz kaç yaşında?, Erhan Güleryüz nereli,
Erhan Güleryüz memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!