Erhan Seçkin Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1977
Erhan Seçkin kaç yaşında: 46
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Erhan Seçkin doğum yeri: Ankara

Erhan Seçkin Kimdir?

Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli ritim ustalarından Erhan Seçkin, 1977 yılının gelin bir Ankara sabahında dünyaya açtı gözlerini. Müzik onun için doğduğu evde, genç yaşta öğrendiği piyano sesleriyle başladı. Annesinin bir piyanist oluşu Erhan Seçkin’in müziğe olan yolculuğunda önemli bir ilham kaynağı oldu.

Hayatını belirleyecek olan dönüm noktası, 1988 yılında geldi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Bölümü’ne kabul edildi. Ünlü Fransız davul üstadı Phillipe Garcia’nın talip olduğu öğrenci oldu ve onunla 2 yıl boyunca çalıştı. Ardından da Doc. Haşim Yedican ile çalışmalarını devam ettirdi ise de 1997 yılına kadar sınıfını başarıyla geçti ve aynı zamanda bölüm birincisi olarak yüksekokuldan ayrıldı.

Bir sonraki sene, Vurmalı Çalgılar Şefliği pozisyonunu alacağı İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ndeki klasik kariyerine ilk adımını attı. Opera serüvenine rağmen, jazz ve fusion türlerindeki ilgisi onu dünya çapında üne sahip olan birçok pop ve jazz sanatçısıyla bir araya geldi. Üstün sanatsal vizyonu ve yetenekleri sayesinde birçok büyük festivalde sahne alma fırsatı buldu.

Erhan Seçkin ayrıca, Steve Smith, Sean Richman, Sertab Erener, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Aydın Esen, Emma Chaplin, Keisa Brown, Kerem Görsev, Genco Arı, Aşkın Arsunan, Atilla Şereftuğ, Ricci Benson, Garo Mafyan, Attila Özdemiroğlu gibi efsane isimlerle aynı sahneyi paylaşma onurunu yaşadı.

Kendisine özgü bir açılım kazanan seyircilere seslendiren Erhan Seçkin, ayrıca;
Uluslararası İstanbul Jazz Festivali – 3 defa (Steve Smith ile özel bir performans dahil),
Berlin Jazz Days,
Carthage Milli Müzik Festivali – Tunus,
Ankara Uluslararası Müzik Festivali – 3 defa,
İzmir Caz Günleri,
Afyon Uluslararası Caz Festivali,
Bodrum Uluslararası Caz Festivali,
Fas’da Etno-Caz Konseri ve
Suriye Lazkiye Müzik Festivali gibi önemli etkinlikelerde yer aldı.

Erhan Seçkin haberleri

Erhan Seçkin, Erhan Seçkin biyografisi, Erhan Seçkin hayatı, Erhan Seçkin özgeçmişi, Erhan Seçkin hakkında, Erhan Seçkin doğum yeri
Erhan Seçkin fotoğraf, Erhan Seçkin video, Erhan Seçkin resim, Erhan Seçkin kimdir?, Erhan Seçkin kaç yaşında?, Erhan Seçkin nereli,
Erhan Seçkin memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!