Eric Hoffer Biyografisi

Doğum tarihi: 25.Temmuz.1902

Ölüm tarihi
Eric Hoffer kaç yaşında öldü: 81
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Yazar
Eric Hoffer doğum yeri: Bronx, New York, ABD
Ölüm yeri: San Francisco, Kaliforniya, ABD

Eric Hoffer Kimdir?

ABD’nin New York Bronx bölgesinde 25 Temmuz 1902’de dünyaya gelen Eric Hoffer, Alman Yahudi bir aileye mensup bir çocuk olarak dünyaya gelmiştir. Hoffer, annesini kaybettiğinde henüz beş yaşında bir çocuktu ve altı yaşında, bilinmeyen bir tıbbi durum nedeniyle gözleri görmemeye başladı. Hoffer, hiç eğitim görmeden 15 yaşında kendiliğinden görme yetisine kavuşmuştur. Bu yeteneğini kazandığında, ailesini kaybetmenin verdiği derin acı ve yaşamın zorluklarıyla mücadele etti.

Para sıkıntısının baskısı altında çeşitli işlerde çalıştı. Tarlalarda çalıştı, meyve sattı, maden işçisi oldu ve limanlarda taşımacılık yaptı. Boş zamanlarında Montaigne’nin eserlerini okuyan Hoffer, bu sayede yazı yazmayı öğrendi. 1938’de yazıları dergilere yayınlanmış ve böylece kariyerine adım atmıştır. 1951’de “The True Believer” (Kesin İnançlılar) adlı psikolojik eserini yayımladı ve kitabı büyük beğeni topladı.

ABD Başkanı Ronald Reagan tarafından memleketin en prestijli madalyalarından biri olarak kabul edilen “Presidential Medal of Freedom” madalyası ile taltif edildi. 1964’te Berkeley Üniversitesi’nde danışmanlık görevine başlamıştı ancak limandaki hamallık çalışmalarını sürdürmeye devam etti.

Hoffer, 81 yaşındayken 21 Mayıs 1983 tarihinde San Francisco’da hayatını kaybetti. Ancak birçok saygın eseri ve büyük bir etkisi olan çeşitli sözler bıraktı.

Onun çalışmaları arasında şunlar bulunmaktadır:
1951 – Kesin İnançlılar: Kitle Hareketlerinin Doğası Üzerine Düşünceler
1955 – Tutkulu Bir Zihin Durumu ve Diğer Afarozlar
1963 – Değişimin Çilesi
1967 – Zamanımızın Huyu
1969 – Limanda Çalışma ve Düşünme: bir günlük, Haziran 1958-Mayıs 1959
1971 – İlk Şeyler, Son Şeyler
1973 – İnsan Durumu Üzerine Yansımalar
1976 – Zamanımızda
1979 – Sabat Öncesi
1982 – Şeytan ve ejderha arasında: Eric Hoffer’in en iyi denemeleri ve afarozları
1983 – Hayal Edilen Gerçek

Hoffer’un eserleri ve fikirleri çok çeşitli konuları ele alır ve hala birçok insan üzerinde önemli bir etkisi vardır. Onun özel hayatı boyunca belirleyici olan kararlılık ve dayanıklılık, çalışmalarında da belirgindir.

Eric Hoffer haberleri

Eric Hoffer, Eric Hoffer biyografisi, Eric Hoffer hayatı, Eric Hoffer özgeçmişi, Eric Hoffer hakkında, Eric Hoffer doğum yeri
Eric Hoffer fotoğraf, Eric Hoffer video, Eric Hoffer resim, Eric Hoffer kimdir?, Eric Hoffer kaç yaşında?, Eric Hoffer nereli,
Eric Hoffer memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!