Erich von Daniken Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Nisan.1935
Erich von Daniken kaç yaşında: 88
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Yazar
Erich von Daniken doğum yeri: Zofingen, İsviçre

Erich von Daniken Kimdir?

İsviçreli yazar ve araştırmacı Erich Anton Paul von Daniken, yazdığı eserler ile ünlüdür; bu eserler, dış dünya varlıklarının insanlık tarihine nasıl etki ettiğini araştırmaktadır. 26 kitabı 20’den fazla dilde yayınlandı ve 60 milyondan fazla kopya sattı. Daniken’in kitapları modern bilim kurgu filmlerine ve yeni inanç sistemlerine ilham vermiştir.

Daniken, 14 Nisan 1935’te İsviçre’nin Zofingen şehrinde doğdu. Fribourg’taki St. Michael Üniversitesi’nde eğitim görürken, eserlerinde temel oluşturan antik kutsal metinleri inceledi. 1968’de, İsviçre’de bir otel yönettiği sırada, “Erinnerungen an die Zukunft”(Tanrıların Arabaları) adlı ilk kitabını yazdı ve bu sayede ünlendi. Kitabı 38 ülkede çoksatan oldu.

Amerika’da, ilk kitabının içeriğine dayanan “In Search of Ancient Astronauts” adlı televizyon programıyla üne kavuşan Daniken, 1993’te Alman televizyon kanalı SAT-1 için 25 bölümlük bir dizi hazırladı.

1996’da, Amerikan televizyon şirketi ABC/Kane için “Chariots of the Gods-The Mysterious Continue” adlı bir saatlik bir film hazırladı ve bu film tüm dünyada büyük ilgi gördü. Film, Almanya’nın en büyük televizyon kanalı RTL’de de gösterildi ve sadece Almanya’da 7.7 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Daniken, İsviçre Yazarlar Birliği, Alman Yazarlar Derneği ve Uluslararası PEN Kulübü üyesidir ve Bolivya Üniversitesi tarafından onursal doktora unvanına layık görülmüştür.

Erich von Daniken, 1960’ta Elisabeth Skaja ile evlendi ve İsviçre’nin bir dağ kasabası olan Beatenberg’de yaşamaktadır. Kitapları ve araştırmaları, yayınlandığında büyük ilgi çekti. Ancak, modern bilim insanlarının eleştirileri nedeniyle popülaritesi azalmış gibi görünüyor.

Yayınları:
1968 Tanrıların Arabaları
1970 Uzaydan Gelen Tanrılar
1972 Tanrıların Altını
1973 Eski Tanrıları Aramak
1974 Tanrıların Mucizeleri
1977 Kanıtlara Göre
1979 Tanrıların İşaretleri
1981 Tanrıların Yolları
1982 Tanrılar ve Büyük Tasarımları
1996 Sfenks’in Gözleri
1997 Tanrıların Dönüşü—Dış Dünya Varlıklarının Ziyaretlerine Dair Kanıtlar
2000 Tanrıların Yolculuğu—Antik Yunanistan’ın Uzaylı Tarihi

Erich von Daniken haberleri

Erich von Daniken, Erich von Daniken biyografisi, Erich von Daniken hayatı, Erich von Daniken özgeçmişi, Erich von Daniken hakkında, Erich von Daniken doğum yeri
Erich von Daniken fotoğraf, Erich von Daniken video, Erich von Daniken resim, Erich von Daniken kimdir?, Erich von Daniken kaç yaşında?, Erich von Daniken nereli,
Erich von Daniken memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!