Erkan Trükten Biyografisi

Doğum tarihi: 05.Ağustos.1980
Erkan Trükten kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Yazar
Erkan Trükten doğum yeri: Kırcaali, Bulgaristan

Erkan Trükten Kimdir?

Erkan Trükten, 14 Mayıs 2023’teki başkanlık seçimlerinde aday olabilmek için Yüksek Seçim Kurulu’na başvuru yaptı.

Kırcaali, Bulgaristan’da 5 Ağustos 1980’de doğan Trükten, ailesiyle birlikte 1989’da Türkiye’ye göç etti. Ailesi, dönemin komünist lideri Todor Jivkov’un Türk asimilasyon politikalarını reddederek, maddi varlıklarını Bulgaristan’da bırakmayı seçti. Trükten’in ilköğretimi Bulgaristan’da başladı; devamını İstanbul’da, ortaöğrenimini ise Kağıthane Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Henüz genç yaşlarda tarihin kimlik politikalarında nasıl bir role sahip olduğunu anladı ve tarih eğitimi almayı hedefledi. Bu hedefine, 1999-2003 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde tarih eğitimi olarak ulaştı.

2004’te, demokrasinin yeşermeye başladığı Bulgaristan’da, Sofya Üniversitesi Felsefe Fakültesi’nde “Küresel Düşüş: Modernizm” isimli tezi ile yüksek lisansını tamamladı. 25 yaşında, Elif Yayınları tarafından yayınlanan “Modern Sığlık/Metafizik Derinlik” isimli kitabıyla modern dünya eleştirisi getirdi ve alternatif bir yönetim modeli sundu.

Trükten, 2014’te İstanbul Üniversitesi Avrasya Araştırmaları Enstitüsünde ikinci yüksek lisansına başladı fakat, “Deccal Derin Devleti” isimli kitabını tamamlamak için eğitimini yarıda bıraktı. Kitabı, tartışmalara neden oldu ve BBN Türk kanalının “Büyük Resim” programına 2 yıl boyunca moderatörlük yaptı.

2019’da, insana dair transhümanist görüşleri eleştiren ve tarihsel anlamda bir uygarlık tasavvurunu reddeden “Deccal Derin Devleti” kitabıyla, tarih felsefesi alanında popüler hale geldi.

Bir dönem engellilere EKPSS danışmanlığı ve eğitmenliği yaptı. Çeşitli televizyon programlarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarında tarih üzerine konferanslar verdi ve vermeye devam ediyor.

Erkan Trükten, dikGAZETE.com’da köşe yazarlığı yapıyor ve bir tarih araştırmacısı, yazar ve felsefeci olarak tanınıyor.

Kitapları:
2019 – Deccal Derin Devleti
2006 – Modern Sığlık/Metafizik Derinlik

Erkan Trükten haberleri

Erkan Trükten, Erkan Trükten biyografisi, Erkan Trükten hayatı, Erkan Trükten özgeçmişi, Erkan Trükten hakkında, Erkan Trükten doğum yeri
Erkan Trükten fotoğraf, Erkan Trükten video, Erkan Trükten resim, Erkan Trükten kimdir?, Erkan Trükten kaç yaşında?, Erkan Trükten nereli,
Erkan Trükten memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!