Erman Toroğlu Biyografisi

Doğum tarihi: 24.Kasım.1948
Erman Toroğlu kaç yaşında: 75
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Futbolcu, Hakem, Yazar, Politikacı
Erman Toroğlu doğum yeri: Mersin

Erman Toroğlu Kimdir?

24 Kasım 1948 tarihinde Mersin’de dünyaya gelen Refik Erman Toroğlu, ilkokulu ve ortaokulu Mimar Kemal’de, liseyi ise Ankara’nın Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde iktisat eğitimini dokuz yıl boyunca sürdürdü ve üniversiteden mezun oldu. Erman Toroğlu, eski bir futbolcu, kabzımal, hakem, politikacı, televizyon yorumcusu ve spor yazarıdır. İlk olarak Gençlerbirliği’nde futbol kariyerine başlayan Toroğlu, daha sonra Güneşspor, Mersin İdman Yurdu ve uzun yıllar boyunca kaptanlık yaptığı Ankaragücü’nde futbol oynadı.

Erman Toroğlu, futbol kariyerinin ardından hakemliğe geçiş yapmış ve 1989 yılında FIFA kokartı almış olan önemli bir isimdir. 1991 yılında İsviçre ile San Marino arasında oynanan Euro 92 eleme maçına hakem olarak katıldı.

Askerliğini Gölcük’te yedek subay olarak yerine getiren Toroğlu, askeri üniformasıyla bankerlerden paralarını kurtardı. Askere gittiğinde kabzımal olarak ticaret hayatına atıldı ve bu işi yürütme kararı aldı. Ankara Hali’nde bir dükkan açarak bu işe başladı ve tam 19 yıl boyunca küçük işlerle uğraştı.

Toroğlu, Birinci Lig’de hakemlik yapmasının ardından uluslararası maçları yönetmeye başladı ve dokuz yıl boyunca bu görevini sürdürdü.

Erman Toroğlu, Şansal Büyüka ile beraber Show TV’de yayınlanan Maraton adlı programda uzun yıllar boyunca yorumculuk yaptı ve Lig TV’de de yine spor yorumculuğu yaptı. Daha sonra Kanal Türk’te yorumculuk, Hürriyet gazetesinde yazarlık yaptı.

Erman Toroğlu, sayısız ilginç benzetmeler ve sivri açıklamalar ile dikkat çeken özgün bir isimdir.

Erman Toroğlu, lise yıllarında tanıştığı Şükran Toroğlu ile 2017 yılı Kasım ayında boşandı. Çiftin 2 çocuğu vardır. 1 Ocak 2022 tarihinde eski avukatı Ezgi Yavuz ile Barcelona’daki Türk konsolosluğunda evlendi.

Erman Toroğlu haberleri

Erman Toroğlu, Erman Toroğlu biyografisi, Erman Toroğlu hayatı, Erman Toroğlu özgeçmişi, Erman Toroğlu hakkında, Erman Toroğlu doğum yeri
Erman Toroğlu fotoğraf, Erman Toroğlu video, Erman Toroğlu resim, Erman Toroğlu kimdir?, Erman Toroğlu kaç yaşında?, Erman Toroğlu nereli,
Erman Toroğlu memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!