Esra Harmanda Biyografisi

Doğum tarihi: 23.Haziran.1975
Esra Harmanda kaç yaşında: 48
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: TV sunucusu, Dizi Oyuncusu
Esra Harmanda doğum yeri: İzmir

Esra Harmanda Kimdir?

Esra Harmanda, bir televizyon programı yapımcısı, sunucu, oyuncu ve gazeteci olarak tanındı. 1975’te İzmir’de dünyaya gelen Harmanda, İzmir İnönü Lisesi ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde eğitim gördü. Gazeteci kariyerine 1994 yılında, Yeni Asır gazetesinin Yüz Güzellik Kraliçesi unvanını kazanarak başladı.

1995 yılında İstanbul’a taşınan Harmanda, Gaye Sökmen – Sait Sökmen Ajansı tarafından yapılan deneme çekimleri sonucunda, televizyon dizilerinde rol almak amacıyla seçildi. İlk performansını 1996 yılında Hülya Avşar’ın rol aldığı “Kralın Hayatı” adlı dizi ile verdi ve daha sonra birçok başka projede yer aldı.

Televizyon kariyerine 1995 yılında ATV’de başlayan Harmanda, röportajlarla birlikte yapımcı, sunucu ve oyuncu görevlerini üstlendi. Sözcü gazetesinde haftalık Pazar Röportajları ve bir süre www.yazete.com’da köşe yazarlığı yaptı. Ayrıca, 2 yıl boyunca Kuşdili spikerlik okulunda “Programcılık” dersi verdi.

İzleyici kitlesini 2009 – 2012 yıllarında Kanal A’da yayınlanan “Esra Harmanda ile Hadi Konuşalım” adlı programıyla büyüttü. 2012 – 2015 yılları arasında TRT 1’de “İyi Fikir” adlı programı sundu ve ardından 2017 yılından itibaren Show TV’de “Hayat Güzeldir” adlı programı sundu.

Kişisel hayatında gazeteci Önder Çorlu ile evlendi ve bir çocuğu oldu. Ancak, çift 2015 yılında boşandı ve Harmanda, 2017 Haziran ayında Profesör Doktor Bora Farsak ile ikinci evliliğini yaptı.

Kariyeri boyunca pek çok TV programında sunuculuk yaptı ve birçok film ve dizi projesinde yer aldı. Ayrıca, “Hadi Konuşalım” adlı kitabını da 2012 ve 2013 yıllarında yayınladı.

Esra Harmanda haberleri

Esra Harmanda, Esra Harmanda biyografisi, Esra Harmanda hayatı, Esra Harmanda özgeçmişi, Esra Harmanda hakkında, Esra Harmanda doğum yeri
Esra Harmanda fotoğraf, Esra Harmanda video, Esra Harmanda resim, Esra Harmanda kimdir?, Esra Harmanda kaç yaşında?, Esra Harmanda nereli,
Esra Harmanda memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!