Esra İnal Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1981
Esra İnal kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Senarist, Dizi Oyuncusu
Esra İnal doğum yeri: Berlin, Almanya

Esra İnal Kimdir?

1981 yılında Berlin, Almanya’da yaşam süren bir Türk ailesinin 5 kızından en genç olan Esra İnal, yaşamının hikayesini canlandırdığı “8 Saniye” isimli filmde başrole çıkmıştır. Ailesi 1960’larda işçi olarak Almanya’ya giden İnal, sevgiyle dolu bir aile içerisinde büyüdü.

Ancak ailesinin karşı çıkmasına rağmen 18 yaşında, yani 1999’da evlendi. Mutluluk değil, sadece bir yıl süren bir evlilikten sonra 19 yaşında boşandı. Hayatının ikinci aşkıyla 20 yaşında tanıştı.

13 yaşından sonraki dönemde İnal, rüyalarında gelecekte olacakları görüyor ve toplumun baskıları, koşullu sevgi gibi yükleri taşıyamayacağını hissediyordu. Gerçek hayat ile rüyaları birbirine karışıyor, gelecekte olacakları görüyordu. Bu durum, onun kendisine zarar vermesine ve akıl hastanesinde tedavi görmesine yol açtı. Esra, çocukluğundan buyana aynı adamı rüyalarında görüyordu ve bu adama bir kitapta rastladı. Meksikalı Toltec bilgesi yazar Don Miguel Ruiz.

İlginç rüyalar gören Esra İnal, çocukluğundan bu yana rüyalarını süsleyen gizemli adamı bulma isteği başladı. 2002 yılında, Meksikalı yazar Don Miguel Ruiz ile tanışmak sebebi ile Meksika’ya gitti ve onun öğrencisi oldu. Ruiz’den Toltec bilgeliklerini öğrenmeye başladı ve eğitiminde 6 ay boyunca hiç ayrılmadı. İlk öğrenci oldu sonra eğitmen, ve bu bilgiyi öğretmeye başladığı seminerlerde 10 yılı geride bırakmıştır.

Berlin’ye döndüğünde, hikayesini dinleyen Ömer Faruk Sorak ve eşi İpek Hanım ile e-posta yoluyla tanıştı ve kendi hayat hikayesini anlatan bir film üzerine anlaştılar.

2014 yılında Sorak’ın yönettiği “8 Saniye” adlı biyografik filmde, İnal başrolde kendisini canlandırdı ve Fırat Çelik, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Yılmaz Erdoğan gibi aktörlerle birlikte rol aldı.

Filmografi:
Senaryo: 2014 – 8 Saniye (Sinema Filmi)
Oyunculuk: 2014 – 8 Saniye (Sinema Filmi)

Esra İnal haberleri

Esra İnal, Esra İnal biyografisi, Esra İnal hayatı, Esra İnal özgeçmişi, Esra İnal hakkında, Esra İnal doğum yeri
Esra İnal fotoğraf, Esra İnal video, Esra İnal resim, Esra İnal kimdir?, Esra İnal kaç yaşında?, Esra İnal nereli,
Esra İnal memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!