Eylem Şenkal Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Haziran.1977
Eylem Şenkal kaç yaşında: 46
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Model, Dizi Oyuncusu
Eylem Şenkal doğum yeri: İstanbul

Eylem Şenkal Kimdir?

7 Haziran 1977 tarihinde İstanbul’da doğan Zeynep Eylem Şenkal, ailesi Erzincan kökenlidir ve annesinin adı Saadet Koçer’dir. İlk eğitimine 1982’de Bağlar İlkokulunda başlamış olmasına karşın ailesinin sık sık taşınması sonucunda birçok farklı şehirde bulunmuştur. Ortaokul ve lise dönemlerinde voleybol ile ilgilenmeye başlamış ve eğitimini İstanbul’daki Kadir Has Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nde eğitim görmüştür.

1996 yılında bir model yarışması olan Best Model Türkiye’de dereceye giren Şenkal, bir yıl sonrasında Best Model of the world seçilerek dünya birincisi olmuştur. Bu başarıları sonrasında iki sene boyunca Fransa, İtalya ve Amerika’da çeşitli defilelere katılmış, birçok global markanın kataloglarında yer alarak modeling kariyerini etkileyici bir şekilde yürütmüştür.

2005-2008 yılları arasında Redbull’un Formula 1 programı kapsamında dünya genelinde 230 şehire giderek çeşitli tanıtım, çekimler ve TV programlarına katılmıştır. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nden mezun olan Şenkal, 2009 yılında ise sporcu psikolojisi üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Profesyonel voleybol hayatına İstanbul Üniversitesi, Yeşilyurt ve Fenerbahçe klüplerinde devam eden Şenkal 1996 yılında Fenerbahçe kulübünde bir sakatlık neticesinde voleybol kariyerini sonlandırmıştır.

Rol aldığı pek çok tiyatro oyunu, sinema filmi ve TV dizisi bulunan Zeynep Eylem Şenkal, birçok medya platformunda yazarlık yapmıştır. Bayii toplantıları, ürün tanıtımları, seminerlerde İngilizce ve Türkçe olarak sunumlar yapmış olan Şenkal, Londra’daki BBP University’de yüksek lisans yaparak psikoloji eğitimini sonlandırmıştır. Bir süre Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Chelsea ve Arsenal takımlarında çalışmış olan Şenkal sonraki yıllarında spor psikoloğu olarak görev yapmıştır.

Eylem Şenkal haberleri

Eylem Şenkal, Eylem Şenkal biyografisi, Eylem Şenkal hayatı, Eylem Şenkal özgeçmişi, Eylem Şenkal hakkında, Eylem Şenkal doğum yeri
Eylem Şenkal fotoğraf, Eylem Şenkal video, Eylem Şenkal resim, Eylem Şenkal kimdir?, Eylem Şenkal kaç yaşında?, Eylem Şenkal nereli,
Eylem Şenkal memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!