Faruk Peker Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1956
Faruk Peker kaç yaşında: 67
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Model, Sinema Oyuncusu
Faruk Peker doğum yeri: İstanbul

Faruk Peker Kimdir?

Faruk Peker, Eski Başbakanlardan Mehmet Recep Peker’in torunu olarak 1956 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sinemaya adımını atmadan önce basketbol ve mankenlik yaptı. Sinemaya ilk adımını 1977 yapımı “Kükreyen Aslan” dizisi ile attı. 1980’li yıllarda başrollerinde Ahu Tuğba ve Banu Alkan’ın da yer aldığı birçok projede yer aldı ve genelde kötü adam karakterlerinde başarı elde etti. 21 sinema filminde başrolde yer alırken 5 filmin senaryosunu yazma başarısını gösterdi.

1990’lı yıllardan başlayarak sürekli olarak dizi projelerinde yer aldı ve Banu Alkan ile başrolde yer aldığı, Orhan Aksoy yönetmenliğindeki “Bataklıkta Bir Gül” adlı filmi de dahil olmak üzere birçok TV dizisinde görev aldı. 2002 yılında uyuşturucu kullanımı suçu iddiasıyla yargılanan Faruk Peker 1 yıl hapis cezasına çarptırılırken mahkeme cezayı 730 milyon lira ağır para cezasına dönüştürdü ve cezayı erteledi. Peker’in son bilinen rolü ise 2005 yılında Tuba Ünsal’ın başrolde olduğu “Yeniden Çalıkuşu” dizisi oldu.

Faruk Peker, sinema ve televizyon kariyeri boyunca birçok farklı yapımda yer alabildi. Kimi zaman kötü adamı canlandıran, kimi zaman mankenliğini sinemada kullanabilen ve hatta senarist olarak da çalışabilen Faruk Peker, sinema ve tiyatro dünyasına yaptığı çeşitli katkılarla tanınır. Bu yapımlar, onun sanat dünyasındaki beceri ve çeşitliliğini gözler önüne sermektedir. Kendisinin yazdığı ve oynadığı birçok film ve dizi bulunmaktadır.

Faruk Peker haberleri

Faruk Peker, Faruk Peker biyografisi, Faruk Peker hayatı, Faruk Peker özgeçmişi, Faruk Peker hakkında, Faruk Peker doğum yeri
Faruk Peker fotoğraf, Faruk Peker video, Faruk Peker resim, Faruk Peker kimdir?, Faruk Peker kaç yaşında?, Faruk Peker nereli,
Faruk Peker memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!