Febyo Taşel Biyografisi

Doğum tarihi: ??.Aralık.1973
Febyo Taşel kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Besteci, Söz yazarı, Aranjör
Febyo Taşel doğum yeri: İstanbul

Febyo Taşel Kimdir?

Aranjör, Prodüktör, Besteci ve Şarkı Yazarı

Febyo Taşel, “Yak Gel”, “Senden Öğrendim”, “Alagül”,”Sevda Yanığı”, “Camdan Kalp” gibi eserleriyle tanınıyor.

1973 Aralık ayında İstanbul’da bir Musevi asıllı ailede dünyaya gelen Febyo Taşel, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Metalurji Mühendisliği bölümünü tamamladı.

Müziğe olan ilgisi hayatının her döneminde var olan Febyo Taşel, okul yılları boyunca gitar ve müzik dersleri aldı ve kendi bestelerini oluşturarak çeşitli yarışmalara katıldı.

“Çapkın Yaz” ve “Bana Bir Zevce Lazım” gibi eserlerin sahibi Febyo Taşel, bu eserlerini yol açtığı bir trafik kazasında hayatını kaybeden Kerim Tekin’in seslendirmesine olanak sağlamıştır.

Müzik yolculuğuna öğrencilik yıllarında başlayan Febyo Taşel, 1998’de profesyonel müzik yaşamına adım atmıştır. 2001 yılında Yücel Arzen”in “Kimseler Bilmez” albümünün düzenlemesini yapmıştır.

Funda Arar’ın 2002 yılında piyasaya sürdüğü “Alagül” albümünün düzenlemesini ve prodüksiyonunu gerçekleştiren Febyo Taşel, albümde yer verdikleri eserleri ve daha önceden Erkin Koray ile popüler olan “Arapsaçı” isimli şarkının yeniden düzenlemesini yaparak beğeni toplamıştır.

Febyo Taşel, 2004 yılında şarkıcı Funda Arar ile evlenmiş ve 2013’te Aras isimli bir oğlu olmuştur.

Şimdiye dek birçok şarkıyı bestelemiş olan Febyo Taşel, aynı zamanda Ferhat Göçer, Nükhet Duru, Funda Arar, Nilüfer ve Ziynet Sali gibi birçok ünlü sanatçının şarkılarının da aranjmanını ve yazarlığını yapmıştır. Şarkıcılığıyla da tanınan Febyo Taşel, müzik kariyerine sahne performanslarıyla da devam etmektedir.

Febyo Taşel, son dönemlerde birçok ünlü dizinin soundtrack albümünü yayımlama imkanı bulmuştur. Müzik yaşamının bir parçası haline gelen Febyo Taşel, reklam sektöründeki müziklerin de üretimine katkıda bulunmuştur.

Son albümü olan “Ev Yapımı Müzik”, 2019 yılında “Ev Yapımı Müzik” YouTube kanalı üzerinden yayımlanmıştır ve henüz keşfedilmemiş birçok yeni sanatçının sesini duyurmuştur.

Kendi stüdyosu olan Bomonti Müzik’te çalışmalarına devam eden Febyo Taşel, bu yapım şirketinde aynı zamanda yönetici pozisyonundadır.

Albüm Listesi:
2009 – Melez Miras (Enstrümantal)
2011 – Bitmeyen Şarkı (TV Dizisi Müziği)
2019 – Ev Yapımı Müzik
2021 – Döngü (Enstrümantal)

Febyo Taşel haberleri

Febyo Taşel, Febyo Taşel biyografisi, Febyo Taşel hayatı, Febyo Taşel özgeçmişi, Febyo Taşel hakkında, Febyo Taşel doğum yeri
Febyo Taşel fotoğraf, Febyo Taşel video, Febyo Taşel resim, Febyo Taşel kimdir?, Febyo Taşel kaç yaşında?, Febyo Taşel nereli,
Febyo Taşel memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!