Ferhat Göçer Biyografisi

Doğum tarihi: 11.Mayıs.1970
Ferhat Göçer kaç yaşında: 53
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Müzisyen, Doktor
Ferhat Göçer doğum yeri: Birecik , Şanlıurfa

Ferhat Göçer Kimdir?

Ferhat Göçer, bir cerrah, tenor şarkıcı ve orkestra yöneticisi olarak 1970 yılında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde dünyaya geldi. 4 yaşında ailesiyle birlikte Izmit’e taşındı ve ilkokul eğitimini burada tamamladı. Liseyi de Izmit’te okuduktan sonra 1986’da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. İki yıl sonra da, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’ne kabul edildi ve aynı zamanda Devlet Opera ve Balesi Korosu’nda şarkı söylemeye başladı.

Zorunlu tıp hizmeti görevini yerine getirmek için 2 yıl süre ile Devlet Opera ve Balesi’nden ayrıldı ve Şanlıurfa’da doktor olarak çalıştı. Bu süre zarfında müziği bir süreliğine bıraktı. 1994’te işlerini tamamladıktan sonra İstanbul’a döndü ve Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Genel Cerrahi asistanı olarak çalışmaya başladı.

Müzikal macerasına da devam eden Göçer, müzik hayatına geri dönüşünün ardından “Turkuaz” adlı bir grup kurdu ve ilk büyük adımını attı. Zamanla, grupta daha belirgin hale gelmeye başladı ve sahne kariyerinde ilerlemeye başladı. İngilizce, Fransızca ve Yunanca parçaların yanı sıra Klasik Türk Müziği, opera aryaları ve halk müziği ile repertuarını genişletti.

Anadolu Aryaları turnesine çıkan Ferhat Göçer, Metropol Senfoni Orkestrası ile birlikte Türkiye’nin dört bir tarafındaki konserlerde kendini gösterdi. Kendi adıyla 2005’te ilk albümünü çıkardı ve 2007’de ikinci albümü “Yolun Açık Olsun” ile müzik dünyasındaki etkisini arttırdı.

Göçer, müzik kariyeri boyunca birçok eser seslendirdi ve film müziklerinin yanı sıra eski şarkıları ve dünya müziklerini de yorumladı. Türkiye’deki ilk özel senfoni orkestrası olan “Metropol Senfoni Orkestrası”nın kurucusu olan Göçer, bu orkestra ile hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük başarılar elde etti.

Ferhat Göçer’in babası İbrahim Halil Göçer, 2009 seçimlerinde AKP’den Şanlıurfa – Bozova – Yaylak Belediye Başkanı seçildi. Ferhat Göçer’in üç kez evliliği oldu ve bir oğlu ve bir kızı bulunmaktadır. Şuanda, sinema yazarı Ömür Gedik ile birlikte yaşamaktadır. Ayrica Göçer, hayatı boyunca on bir albüm çıkardı.

Ferhat Göçer haberleri

Ferhat Göçer, Ferhat Göçer biyografisi, Ferhat Göçer hayatı, Ferhat Göçer özgeçmişi, Ferhat Göçer hakkında, Ferhat Göçer doğum yeri
Ferhat Göçer fotoğraf, Ferhat Göçer video, Ferhat Göçer resim, Ferhat Göçer kimdir?, Ferhat Göçer kaç yaşında?, Ferhat Göçer nereli,
Ferhat Göçer memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!