Ferhat Yılmaz Biyografisi

Doğum tarihi: 18.Aralık.1973
Ferhat Yılmaz kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu
Ferhat Yılmaz doğum yeri: Samsun

Ferhat Yılmaz Kimdir?

Ferhat Yılmaz, ki asıl kökenleri Samsun olan bir İstanbullu, 18 Aralık 1973’te doğdu. Konservatuvar eğitimini Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde tamamladı ve ardından Ekol Drama’da tiyatro çalışmalarına devam etti, Ayla Algan ekibiyle birlikte. BKM ekibinin bir üyesi olarak 2004-2006 yılları arasında da performans sergiledi.

Radyoculuk kariyerine de adım atan Yılmaz, Best FM ve Radyo D’de, mizah ve eğlence dolu radyo programı Pembo Show’la tanındı ve birçok ödül kazandı. Ayrıca Radyo D’deki Pembo Mix programında popüler remix’lere de imza attı. Bir dönem Kanal D radyolarında production manager olarak görev yaptı ve Okan Bayülgen’in Zaga programında iki yıl boyunca seyirciyi eğlendirdi.

Yılmaz, 1999 – 2001 yılları arasında yayımlanan “ Yılan Hikayesi” adlı diziyle geniş çapta tanındı. Mehmet Ali Alabora ve Meltem Cumbul’un başrol oynadığı dizide, Rambo Berk karakterini canlandırdı. Sonrasında ise iki yıl süresince Okan Bayülgen’in Zaga programında oyunculuk yaptı.

2013 yılında, Birol Güven yapımı “Doksanlar” adlı dizide Foto Fahri rolüyle bir kez daha karşımıza çıktı. Ardından 2014 yılında “Çılgın Dersane Üniversitede” dizisinde ve 2016 yılında “Sevda Kuşun Kanadında” adlı dönem dizisinde ekranlara geldi.

Yılmaz’ın filmografi listesi oldukça uzun; hem yapımcı hem de aktör olarak birçok film ve diziye imza attı. Filmlerinden biri “Helak: Kayıp Köy” adlı sinema filmi olup, Yılmaz’ın uygulayıcı yapımcı olarak görev aldığı bir projedir. Bazı diğer dikkat çeken rolleri ise “Zor Yıllar”, “Çılgın Dersane Üniversitede”, “Kod Adı K.O.Z.” ve “Hatasız Kul Olmaz” adlı yapımlardır.

Ferhat Yılmaz haberleri

Ferhat Yılmaz, Ferhat Yılmaz biyografisi, Ferhat Yılmaz hayatı, Ferhat Yılmaz özgeçmişi, Ferhat Yılmaz hakkında, Ferhat Yılmaz doğum yeri
Ferhat Yılmaz fotoğraf, Ferhat Yılmaz video, Ferhat Yılmaz resim, Ferhat Yılmaz kimdir?, Ferhat Yılmaz kaç yaşında?, Ferhat Yılmaz nereli,
Ferhat Yılmaz memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!