Filiz Kaynak Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1965
Filiz Kaynak kaç yaşında: 58
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Filiz Kaynak doğum yeri: İstanbul

Filiz Kaynak Kimdir?

Yönetmen Filiz Kaynak, 1965’te İstanbul’da doğdu ve burada Marmara Üniversitesi’nde iletişim okudu. Mezuniyetinden sonra gazetecilik ve reklam alanında deneyim kazandı. 1987’de sinema ve televizyon sektörüne adımlarını attı ve yönetmen yardımcısı olarak kariyerine başladı.

Sinema hayatına “Karınca katarı” adlı filmle yönetmen Avni Kütükoğlu’nun yardımcısı olarak başladı. İlerleyen yıllarda pek çok filme ve diziye asistanlık yaptı. İlk yönetmenlik deneyimi “Mahallenin Muhtarları” dizisi ile oldu, ve bu diziyi devam ettiren yönetmenler arasında yer aldı.

Kaynak’ın yönettiği birçok başarılı proje bulunmaktadır. Bunlar arasında Mahallenin Muhtarları, Eyvah Kızım Büyüdü, Zeliha’nın Gözleri, Sessiz Gemiler ve Dicle gibi dizi ve filmler bulunmaktadır.

2011-2012 yıllarında “Rampa” adlı belgesel filmle de önemli derecede başarı elde etti ve birçok festivalde ödül kazandı. Bu dönemde, “Panda Prodüksiyon”u ve “Ayrıntı Akademi”yi kurdu.

Yönetmenliğini yaptığı “Çarli İş Başında” dizisi de izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Aynı zamanda 1992-2002 yılları arasında popüler bir aile dizisi olan “Mahallenin Muhtarları”nın yönetmen koltuğuna oturdu.

Şu anda Güneş Baysal Tabak ile birlikte sanat atölyeleri düzenleyen “Ayrıntı Akademi”nin bir parçası.Özel hayatında ise aktör ve senarist Ayhan Kavas ile evli.

Filiz Kaynak haberleri

Filiz Kaynak, Filiz Kaynak biyografisi, Filiz Kaynak hayatı, Filiz Kaynak özgeçmişi, Filiz Kaynak hakkında, Filiz Kaynak doğum yeri
Filiz Kaynak fotoğraf, Filiz Kaynak video, Filiz Kaynak resim, Filiz Kaynak kimdir?, Filiz Kaynak kaç yaşında?, Filiz Kaynak nereli,
Filiz Kaynak memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!