Fuat Ergin Biyografisi

Doğum tarihi: 30.Ekim.1972
Fuat Ergin kaç yaşında: 51
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Müzisyen, Şarkıcı
Fuat Ergin doğum yeri: Berlin, Almanya

Fuat Ergin Kimdir?

Fuat Ergin, Berlin, Almanya’da 30 Ekim 1972′ de dünyaya geldi. Berlin’de ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra ailesiyle 1984’te İstanbul, Şile’ye geri dönen Ergin, ortaokulu ve lise eğitimini burada tamamladı. Ancak, babasının 1986’da ve annesinin 1989’da vefat etmesinin ardından 1989 yılında Berlin’e döndü.

Berlin, rap müziği ile tanıştığı şehir oldu. 1992’de ilk rap şarkısını İngilizce olarak yazan Ergin, 1995’te Türkçe söz yazmaya karar verdi ve daha sonra bu dilde rap yapmaya karar verdi. Bu dönemlerden itibaren Berlin’deki hip hop etkinliklerinde sahne almaya başladı ve 1993–1995 yıllarında Nas, Beastie Boys, Fugees, Blade, Grave Diggaz, Booyaa Tribe, Onyx, Das Efx, Gangstarr’dan Guru, Goats ve House of Pain gibi önemli isimlerle röportajlar yaptı.

1995’te “HASSICKDIR?” adı verilen ilk profesyonel albümünü kaydeden Ergin, Albüm 1999’da hem kaset hem de CD olarak piyasaya sürüldü. 2001’de “HASSICKDIR? II” ve 2003’te “HASSICKDIR? III” albümlerini yayımladı. Ayrıca 2000’de ROYALBUNKER’in M.O.R. (Masters Of Rap)- “NLP” adlı toplama albümüne katkıda bulundu.

Performansları ve eğitimleri boyunca Ergin, Berlin HIP HOP Mobil için 1995 – 1996 tarihleri arasında konserler ve RAP eğitimi verdi. 2003 – 2004 yılında ise Berlin Theater Zerbrochene Fenster da tiyatroda yer aldı.

Ergin, kariyerinin farklı evrelerinde çeşitli işbirlikleri ve ortak çalışmalara imza attı. Wu Tang Clan’ın beyni RZA’nın 2002’de piyasaya sürülen “The World According To RZA” albümünde yer aldı. Bunun yanında sanatçı Aslı Çavuşoğlu ile 1985 yılında TRT’nin yasakladığı kelimelerle bir şarkı projesi gerçekleştirdi.

Bunların yanı sıra Fuat Ergin, 2002’de Amerikalı hip hop grubu Wu Tang Clan’ın “The World According To RZA” albümünde de yer aldı. Avrupa ve Türkiye’de birçok konserde yer alan Ergin, Rapstar adlı yarışmada jüri üyesi olarak görev yaptı ve 2010 İstanbul Moda Haftası/Istanbul Fashion Week kapsamında Bahar Korçan defilesinin müziklerini yaptı.

Sanatçının 2014 yılında Milliyet Gazetesi editörlerinden Müjde Yazıcı ile Berlin’deki Türkiye’deki konsolosluğunda evlendiği biliniyor. Ergin, ayrıca bir dizi ve sinema filmi projelerinde de hem oyuncu olarak yer aldı hem de müziklerini yaptı.

Fuat Ergin haberleri

Fuat Ergin, Fuat Ergin biyografisi, Fuat Ergin hayatı, Fuat Ergin özgeçmişi, Fuat Ergin hakkında, Fuat Ergin doğum yeri
Fuat Ergin fotoğraf, Fuat Ergin video, Fuat Ergin resim, Fuat Ergin kimdir?, Fuat Ergin kaç yaşında?, Fuat Ergin nereli,
Fuat Ergin memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!