Funda Arar Biyografisi

Doğum tarihi: 08.Nisan.1975
Funda Arar kaç yaşında: 48
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Şarkıcı
Funda Arar doğum yeri: Ankara

Funda Arar Kimdir?

Funda Arar, Türk Müziği’nin parlayan yıldızlarından biridir. 8 Nisan 1975’te Ankara’da dünyaya gelen Arar, ilkokul öğrenimini Ahmet Vefik Paşa İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Babasının işinden dolayı Muğla’da ortaokula giden ve sonrasında lise öğrenimini Adapazarı’nda sürdüren Arar, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Konservatuardan sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği yapan Arar, aynı süreçte sahne çalışmaları da gerçekleştirdi. İlk defa ilkokul üçüncü sınıfta müziğe olan ilgisini keşfederek mandolin ve solfej derslerine başladı.

Arar’ın ilk albümü olan “Sevgilerde”, 1999 yılı Şubat ayında yayımlandı. Bu albümde Necip Fazıl Kısakürek’in “Kaldırımlar” adlı şiirini de seslendiren Arar, albümde ayrıca Behçet Necatigil’in “Sevgilerde”, Gülsüm Cengiz’in “Yağmur” ve Şeyda Kılınç’ın “Ay Doğmadan Gel” şiirlerine de yer verdi.

Arar, 2002’de ve 2003’te Magazin Gazetecileri Derneği ve Hürriyet Gazetesi Altın Kelebek Yarışması tarafından “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödüllerini kazandı. 2007’de ise satış başarılarına göre MÜ-YAP Müzik Ödüllerinde “Son Dans” albümü ile “Platin Ödül”‘e layık görüldü.

Yayımladığı bir dizi başarılı albümün yanı sıra, 2006 ve 2007’de Kıraç ile birlikte “Gölgeler” programında performans sergileyen Arar, 2007’de Kasdav Liselerarası Müzik Yarışması’nın da jürisinde yer aldı.

Arar, 2004’te Febyo Taşel ile evlendi ve 2013’te Aras adında bir oğlu oldu. Birçok hit albüme sahip olan Arar’ın diskografisinde, “Sevgilerde”, “Sevgiliye”, “Alagül”, “Sevda Yanığı”, “Son Dans”, “Rüya”, “Zamanın Eli”, “Aşkın Masum Çocukları”, “Sessiz Sinema”, “Hoşgeldin”, “Aşk Hikayesi”, “Arabesk” ve birçok EP ve single bulunmaktadır.

2009 yılında Altın Kızlar’da konuk oyuncu olarak yer alan Arar’ın televizyon programları arasında “Funda Arar’la Performans” (Kanaltürk), “Gölgeler” (TRT 1) ve “Söz Müzik Funda Arar” (Kral TV) bulunmaktadır.

Funda Arar haberleri

Funda Arar, Funda Arar biyografisi, Funda Arar hayatı, Funda Arar özgeçmişi, Funda Arar hakkında, Funda Arar doğum yeri
Funda Arar fotoğraf, Funda Arar video, Funda Arar resim, Funda Arar kimdir?, Funda Arar kaç yaşında?, Funda Arar nereli,
Funda Arar memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!