Gazapizm Biyografisi

Doğum tarihi: 20.Temmuz.1988
Gazapizm kaç yaşında: 35
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Müzisyen
Gazapizm doğum yeri: Elazığ

Gazapizm Kimdir?

Anıl Acar, sahne adı olarak Gazapizm’i kullanan Türk rapçi.

Gazapizm olarak bilinen Anıl Acar, 20 Temmuz 1988’de Elazığ’da dünyaya geldi. 1997 yılında ailesi ile birlikte İzmir’e taşındı ve hâlen orada yaşıyor. Adını, gençliğinde okuduğu Colleen McCullough’un “Gazap Kuşları” adlı romanından esinlenerek “Gazapizm” olarak belirledi.

Lise döneminde Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile tanışan Anıl Acar, bu dönemde rap müziğe ilgi duymaya başladı. Rap müziği Türkiye’de popülerleştirmek adına, 2003 yılında rap yazmaya ve evinde prova kayıtlar yapmaya başladı. Bir sonraki yıl YMF adlı grubunu oluşturdu ve stüdyo kayıtlarına girişti. 2006’da yayınladığı “Az Kaldı” adlı mixtape albümüyle müzik dünyasına adım attı. 2008’de Gardiyan ile beraber “Kan Değil Katran” adlı bir albüm düzenledi ve internet üzerinden yayımladı.

2009 yılında kendi albümü “Kalbum”‘u piyasaya sürdü. Bu dönemden sonra ciddi psikolojik sorunlar yaşadığı ve majör depresyon teşhisi konduğu ortaya çıktı. Ancak tedavi sürecinde bile yeni şarkı sözleri yazdı ve tedavisi bittikten sonra “Majör Depresyon” adlı albümünü piyasaya sürdü.

2012 yılında İzmir, Konak’ta Argo İzmir isimli bir oluşumun kuruculuğunu yaptı. Sokak dilini kullanarak bestelediği parçalar büyük beğeni topladı. 2014’te “Yeraltı Edebiyatı”, 2016’da “Bir Gün Her Şey” adlı albümlerini piyasaya sürdü. İzmir’de “Gece Sabahın” ve “Memleketsiz” adlı parçalarına klip çekti.

Adı Çukur dizisinde 18 Aralık 2017’de kullanılan “Heyecanı Yok” adlı parçasıyla daha da geniş kitlelere ulaştı. Dizi için Cem Adrian ile birlikte seslendirdiği “Kalbim Çukurda” adlı şarkı da büyük ilgi gördü.

Albümleri Listesi:
2016 – Bir Gün Her Şey
2014 – Yeraltı Edebiyatı
2009 – Majör Depresyon
2009 – Kalbum
2008 – Kan Değil Katran
2006 – Az Kaldı (mixtape)

Gazapizm haberleri

Gazapizm, Gazapizm biyografisi, Gazapizm hayatı, Gazapizm özgeçmişi, Gazapizm hakkında, Gazapizm doğum yeri
Gazapizm fotoğraf, Gazapizm video, Gazapizm resim, Gazapizm kimdir?, Gazapizm kaç yaşında?, Gazapizm nereli,
Gazapizm memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!