Gökhan Kırdar Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Haziran.1970
Gökhan Kırdar kaç yaşında: 53
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Müzisyen
Gökhan Kırdar doğum yeri: Aydın

Gökhan Kırdar Kimdir?

Gökhan Kırdar, çok sayıda ödül kazanan bir müzisyen ve besteci olarak tanınır. Müzik dünyasında tanınmasında başarılı dizi ve film müzikleri önemli rol oynamıştır.

Gökhan Kırdar, 2 Haziran 1970’te Aydın’da doğdu. Babası resim sanatçısı Nevzat Bey, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuş bir sanatçıydı. Annesi Müzeyyen Hanım ise Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezundu. Sanat dolu bir ailede büyüyen Gökhan Kırdar, ilk müzik deneyimlerini beş yaşında gitar ve tuşlu çalgılarla başladı ve kendi melodilerini yaratma yolculuğunu başlatmış oldu.

Aile bütçesinin kısıtlı olması nedeniyle, Gökhan Kırdar, konservatuvar eğitimine küçük yaşlarda başlama hayalini gerçekleştiremedi. İlk, orta ve lise eğitimini Aydın’da tamamladı. Üniversite eğitimi için İzmir’den başlayıp sonrasında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’ne geçiş yaptı. Üniversite yılları boyunca, müzik eğitimi almasa da, müziği kendine hobi ve geçim kaynağı olarak belirledi.

Kendine has tarzı ve başarılı performansları ile tanınan Gökhan Kırdar, profesyonel müzik kariyerine ‘Naturel’ isimli rock grup kurarak başladı. Grubun ismi daha sonra ‘Picture’ olarak değişti ve etnik, jazz, rock sentezli müzik anlayışlarıyla çeşitli popüler müzik kulüplerinde sahne alarak önemli deneyimler kazandılar.

1993 yılında ‘Gece Melek ve Bizim Çocuklar’ film müziği ile sanatın bu dalına adım atan Gökhan Kırdar, kısa sürede birçok projede imzasını attı. Türkiye’nin ilk elektronik müzik albümü ‘Trip’, Kırdar’ın başarılı projelerindendir. 2002 yılından beri ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinin müziklerini hazırlayan sanatçı, televizyon dizisi ve film projeleriyle büyük beğeni topladı. Kırdar aynı zamanda çeşitli yıllarda ‘Adana Altın Koza’ ve ‘Antalya Altın Portakal’ film festivallerinde jüri üyeliği de yapmıştır.

Hayat arkadaşı Aylin Beyazlı Kırdar ile birlikte bir kız çocuğu olan Gökhan Kırdar, hala aktif bir şekilde müzik kariyerine devam ediyor ve Türkiye’de ve yurtdışında tanınan birçok dizi ve film projesine müzikler hazırlıyor. Gökhan Kırdar, geniş ve farklı bir müzik portföyüne sahip olup, müzikal birikimi ve kaliteli eserleri ile Türkiye’de büyük başarı elde etmiş bir sanatçıdır.

Gökhan Kırdar haberleri

Gökhan Kırdar, Gökhan Kırdar biyografisi, Gökhan Kırdar hayatı, Gökhan Kırdar özgeçmişi, Gökhan Kırdar hakkında, Gökhan Kırdar doğum yeri
Gökhan Kırdar fotoğraf, Gökhan Kırdar video, Gökhan Kırdar resim, Gökhan Kırdar kimdir?, Gökhan Kırdar kaç yaşında?, Gökhan Kırdar nereli,
Gökhan Kırdar memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!