Gülsim Ali Biyografisi

Doğum tarihi: 24.Eylül.1993
Gülsim Ali kaç yaşında: 30
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Model, Dizi Oyuncusu
Gülsim Ali doğum yeri: Rusçuk, Bulgaristan

Gülsim Ali Kimdir?

Gülsim Ali İlhan, Türk bir çiftin kızı olarak 24 Eylül 1993’te Bulgaristan’ın beşinci en büyük şehri olan Rusçuk’da dünyaya geldi. Tüm çocukluğunu bu ülkede geçirdi. Aynı zamanda bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Çok iyi bir Türkçe bilmekle birlikte, Gülsim Ali İlhan, Bulgarca, İngilizce ve Japonca gibi dilleri de oldukça iyi bir seviyede konuşabilmektedir.

2009 yılında Bulgaristan’da gerçekleştirilen “Super Model Ford Models Bulgaria” yarışmasında birinciliği kazanan Gülsim Ali, aynı yıl içerisinde Brezilya’daki ‘Ford Models Of The World’ güzellik yarışmasında Bulgaristan’ı başarıyla temsil etmiştir ve bir süreliğine modellik kariyeri yapmıştır.

Başkent İletişim Akademisi’nde Oyunculuk ve Diksiyon üzerine eğitim alan Gülsim Ali İlhan, 2012 yılında Hazal Kaya’nın başrolde olduğu ‘Son Yaz Balkanlar’ adlı dizide rol alarak ilk defa televizyon ekranlarına çıkmıştır.

Gülsim Ali’nin 2016 yılında Star TV’de yayınlanan ‘Hanım Köylü’ dizisindeki İlkgün karakteri, dikkatleri üzerine çekmiştir. Türk televizyon sektöründeki etkinliğini sürdüren Gülsim Ali, 2020 ve 2021 yılları arasında TRT1’de ekranlara gelen ‘Gönül Dağı’ dizisinde Berk Atan, Ecem Özkaya, Ferdi Sancar ve Oya İloğulları ile başrol paylaşmıştır.

Gülsim Ali İlhan’ın film ve dizi kariyerinde birçok önemli çalışma bulunur. Bu yapımlar içerisinde:
2022 yılında çekilen ‘Kurtuluş Hattı’ adlı sinema filmi,
2020-2022 dönemi ‘Gönül Dağı’ adlı TV dizisi,
2019-2020 yıllarında rol aldığı ‘Payitaht Abdülhamid’ ve ‘Yüzleşme’ TV dizileri,
Hanım Köylü ve Diriliş: Ertuğrul (2016-2018),
Seddülbahir 32 Saat (2016) ve Son Çıkış (2015) dizileri yer almaktadır.
Ayrıca 2012 yılında rol aldığı ilk dizi olan ‘Son Yaz – Balkanlar 1912’ de önemli çalışmalarından biridir.

Gülsim Ali haberleri

Gülsim Ali, Gülsim Ali biyografisi, Gülsim Ali hayatı, Gülsim Ali özgeçmişi, Gülsim Ali hakkında, Gülsim Ali doğum yeri
Gülsim Ali fotoğraf, Gülsim Ali video, Gülsim Ali resim, Gülsim Ali kimdir?, Gülsim Ali kaç yaşında?, Gülsim Ali nereli,
Gülsim Ali memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!