Güngör Mengi Biyografisi

Doğum tarihi: 19.Ocak.1940

Ölüm tarihi
Güngör Mengi kaç yaşında öldü: 83
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Gazeteci, Yazar
Güngör Mengi doğum yeri: Bayramiç, Çanakkale
Ölüm yeri: İzmir

Güngör Mengi Kimdir?

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde, 19 Ocak 1940’ta dünyaya gelen Güngör Mengi, Halit Mengi ve Feraset Mengi çiftinin oğludur. İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1959’da “Demokrat İzmir” gazetesinde gazeteciliğe adım attı ve 1964-1971 dönemi arasında İzmir’deki Yeni Asır gazetesinde haber müdürlüğüne kadar yükseldi.
1971’de Yeni Asır gazetesinden ayrılarak Devir gazetesine geçiş yaptı ve bir yıl süresince yazı işleri müdürlüğü görevinde bulundu. Ardından tekrar Yeni Asır gazetesine döndü ve 1972-1987 yılları arasında başyazarlık ve yazı işleri müdürlüğü görevlerini yürüttü. Mengi, bu dönemin sonrasında Sabah gazetesine katıldı ve yazarlık ile murahhas üyelik görevlerinde bulundu, daha sonra başyazarlık pozisyonuna terfi etti.

Mengi, 2002’de gazeteci arkadaşlarıyla kurdukları Vatan gazetesinde başyazarlık yaparak kariyerine devam etti. Güngör Mengi’nin hayatında iki evlilik bulunuyor. İlk evliliğini 1962’de Gülen Tözün ile yapmıştır ve bu evlilikten iki çocukları doğmuştur: Gülgün ve Cem. Eşi hayatını kaybettikten sonra, 1992’de gazeteci yazar Ruhat Mengi (Ünaldı) ile ikinci evliliğini yapmıştır.

16 Şubat 2023 tarihinde İzmir’de, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada 83 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Güngör Mengi haberleri

Güngör Mengi, Güngör Mengi biyografisi, Güngör Mengi hayatı, Güngör Mengi özgeçmişi, Güngör Mengi hakkında, Güngör Mengi doğum yeri
Güngör Mengi fotoğraf, Güngör Mengi video, Güngör Mengi resim, Güngör Mengi kimdir?, Güngör Mengi kaç yaşında?, Güngör Mengi nereli,
Güngör Mengi memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!