Gürgen Öz Biyografisi

Doğum tarihi: 10.Mayıs.1978
Gürgen Öz kaç yaşında: 45
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Dizi Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Gürgen Öz doğum yeri: Zonguldak

Gürgen Öz Kimdir?

Gürgen Öz, 10 Mayıs 1978’de Zonguldak’ta mühendis bir baba ve tarih öğretmeni annenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ebeveynlerinin bir üniversite eğitimi sonucunda İstanbul’dan Zonguldak’a yerleşmesi ile aile hayatı başlamıştır. Öz’ün ablası Yaprak’tır. Eğitim hayatına TED Zonguldak Koleji’nde ortaokul ve lise ile başlamıştır. Üniversite eğitimi için ailecek İstanbul’a taşınan Öz, burada İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümüne devam etmiştir. Ancak bir süre sonra, ebeveynlerinden habersiz olarak Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nün giriş sınavlarını vermiş ve başarılı olmuştur. 2001 yılında mezun olduktan sonra tiyatro rejisi mastırı yaparak iki sene asistan hoca olarak çalışmıştır. Ayrıca okul arkadaşlarının tiyatro grubuyla birlikte yurt dışında birçok festivale katılmıştır.

Kendisinin yazdığı “Alman Satrancı” adlı oyun, kısa film olarak çekilmiştir ve birçok ödül kazanmıştır. Öz, öğrenci hayatında birçok tiyatro oyununda rol almış ve “Bakırköy Belediye Tiyatroları” ve “Devlet Tiyatroları”nda görev yapmıştır. Ayrıca, Yaşar Kemal’in yazdığı ve Müşfik Kenter’in yönettiği “Teneke” oyununda başrol oynamıştır.

Televizyon kariyerine çeşitli dizilerde küçük rollerle başlayan Gürgen Öz, Okan Bayülgen ile çalışma fırsatı bulmuştur. Yoğun bir program nedeniyle mastır eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalmıştır. Aynı sebeplerle bir yıl sonra “Bakırköy Belediye Tiyatroları”ndan ayrılmıştır. 2009 yılında tezini tamamlamak için yüksek lisansa geri dönmüş ve aynı zamanda Semiha Berksoy Opera Vakfı Tiyatro Stüdyosu’nda doğaçlama dersleri vermiştir.

Emilay Mahringer ile 28 Ağustos 2018 tarihinde Danimarka’da evlenmiş olan Öz, Yitik Ülke Yayınevi’nde yayımlanan “Bozcaada Öyküleri”, “Olimpos Öyküleri” ve “80’lerde Çocuk Olmak” adlı kitaplarda öykü ve yazılarını yayımlamıştır. Öte yandan, oynadığı başlıca tiyatro oyunları arasında; “Hayrola Karyola”, “Suret / Beden ve Kent”, “Teneke”, “Kadınlar da Savaşı Yitirdi” ve “Terk” bulunmaktadır. Dizilerden “Aşk Oyunu” ve “Avrupa Yakası” gibi Türkiye’nin popüler projelerinde yer almıştır.

Gürgen Öz haberleri

Gürgen Öz, Gürgen Öz biyografisi, Gürgen Öz hayatı, Gürgen Öz özgeçmişi, Gürgen Öz hakkında, Gürgen Öz doğum yeri
Gürgen Öz fotoğraf, Gürgen Öz video, Gürgen Öz resim, Gürgen Öz kimdir?, Gürgen Öz kaç yaşında?, Gürgen Öz nereli,
Gürgen Öz memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!