Hakan Kırvavaç Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1973
Hakan Kırvavaç kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Hakan Kırvavaç doğum yeri: Bakırköy, İstanbul

Hakan Kırvavaç Kimdir?

Hakan Kırvavaç, daha çok tanınan ismi “Ketche” ile bilinir ve İstanbul’un Bakırköy bölgesinde 1973 yılında doğmuştur. Lakabını, gençlik yıllarında Gırgır Dergisi okuyucusu olmasından ve gitar tonlarını ifade etme yolu olarak ‘keçelemiş’ kelimesini kullanmasından etkilenerek almıştır. Kırvavaç, Kültür Koleji mezunu olup, 1990’ların başlangıcında Danimarka’da yaşamıştır.

Reklam filmi yönetmenliği ile meslek hayatına başlayan Kırvavaç, teknoloji ve iletişim alanında faaliyet gösteren çeşitli şirketlerin reklamlarının yanı sıra birçok video klibi de yönetmiştir. Türkiye’nin en popüler müzik grupları ve sanatçıları olan Athena, Bora Uzer, Hadise ve Kenan Doğulu’nun video kliplerin bazıları Kırvavaç’ın imzasını taşır.

Kırvavaç’ın yönetmenliğini yaptığı önemli filmlerden biri, Cemal Hünal, Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal, Sedef Avcı ve diğer birçok tanınmış oyuncunun yer aldığı “Romantik Komedi” filmidir. Ancak belki de en çok bilinen eseri, Müslüm Gürses’in hayatını anlatan “Müslüm” filmidir ki bu filmde, Kırvavaç Can Ulkay ile birlikte yönetmenlik görevini üstlenmiştir. “Müslüm” filmi, 2019 Uluslararası İzmir Film Festivali’nde Kırvavaç ve Ulkay’ın “En İyi Yönetmen” ödülünü kazanmalarını sağlamıştır.

Özel hayatında ise, Kırvavaç daha önce Danimarkalı Line Aarsland ile evliydi ancak çift boşandı. 2014 yılında Ayşe Özyılmazel ile bir ilişkisi olmuştur.

Yakın tarihli çalışmalarından biri ise 2022 yılında Büşra Pekin’in başrolünde olduğu “Dilberay” filmidir. Bu filmde Kırvavaç, yönetmenlik koltuğunda oturmuştur.

Hakan Kırvavaç’ın diğer önemli eserleri arasında “Senden Daha Güzel”, “Sen Yaşamaya Bak”, “Teşkilat”, “Şampiyon”, “Hayatımın Aşkı”, “Bu İşte Bir Yanlızlık Var” gibi sinema filmleri ve televizyon dizileri yer almaktadır.

Hakan Kırvavaç haberleri

Hakan Kırvavaç, Hakan Kırvavaç biyografisi, Hakan Kırvavaç hayatı, Hakan Kırvavaç özgeçmişi, Hakan Kırvavaç hakkında, Hakan Kırvavaç doğum yeri
Hakan Kırvavaç fotoğraf, Hakan Kırvavaç video, Hakan Kırvavaç resim, Hakan Kırvavaç kimdir?, Hakan Kırvavaç kaç yaşında?, Hakan Kırvavaç nereli,
Hakan Kırvavaç memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!