Hakan Yufkacıgil Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ocak.1980
Hakan Yufkacıgil kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Dizi Oyuncusu
Hakan Yufkacıgil doğum yeri: İstanbul

Hakan Yufkacıgil Kimdir?

Hakan Yufkacıgil, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Tiyatro hayatına Bursa Devlet Tiyatrosu’nda kursiyer olarak adım attı ve burada İbrahim Şahin’le tanıştı. Şahin’in önerisi ile Konservatuar sınavlarına hazırlanıp, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazandı ve buradan mezun oldu.

2010 yılında Yavuz Turgul yönetmenliğindeki “Av Mevsimi” filminde Şener Şen ile beraber kamera karşısına geçti. Bir sonraki yıl Özer Kızıltan’ın yönetmenliğiyle “Beni Unutma” filmi ekranlardaydı.

Yakın arkadaşlarıyla kurdukları “Tiyatro Oyun Kumbarası” topluluğu ile 2012’de bir tiyatro oyunu sahnelediler.

2014’te TRT’nin yayınladığı “Filinta” dizisinde Sansar Cemil karakterini canlandırdı. Bu dizi, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Onur Tuna, Naz Elmas, Damla Aslanalp ve diğerleri gibileri kadrosunda bir araya getirdi.

Ödülleri arasında 2013’te 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu ödülü bulunuyor.

Tiyatroda “Oyun Kumbarası” ve “Birdy” gibi oyunlarda rol aldı. Dizi ve filmlerinden bazıları ise “Yasak”, “Gece”, “Uzun Yol” ve “Eve Düşen Yıldırım” olarak sayılabilir.

Hakan Yufkacıgil haberleri

Hakan Yufkacıgil, Hakan Yufkacıgil biyografisi, Hakan Yufkacıgil hayatı, Hakan Yufkacıgil özgeçmişi, Hakan Yufkacıgil hakkında, Hakan Yufkacıgil doğum yeri
Hakan Yufkacıgil fotoğraf, Hakan Yufkacıgil video, Hakan Yufkacıgil resim, Hakan Yufkacıgil kimdir?, Hakan Yufkacıgil kaç yaşında?, Hakan Yufkacıgil nereli,
Hakan Yufkacıgil memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!