Haluk Piyes Biyografisi

Doğum tarihi: 30.Mart.1975
Haluk Piyes kaç yaşında: 48
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Dizi Oyuncusu, Yönetmen
Haluk Piyes doğum yeri: Köln, Almanya

Haluk Piyes Kimdir?

30 Mart 1975’te Köln, Almanya’da doğan Haluk Piyes, iki ablaya sahip olup, bir çocukken babası tarafından terk edilmiştir. Piyes, annesi ile büyüyen ve sokaklardana hayatı öğrenen biridir. Tarsuslu annesi gurbetçi olarak Almanya’ya birçok kişi gibi 1970’lerde taşınmıştır. Piyes’in temel eğitim hayatında ilk tiyatro deneyimi okuldayken tiyatro kurslarına katılırken olmuştur. Ayrıca üniversiteden hukuk diploması almasa da hukuk öğrenimi olmuştur. Üniversite hayatında aynı zamanda tiyatro ve sinema eğitimi de almış, boks eğitimi ve fuarlarda sunuculuk yapmıştır. Bakaloryasını bir Yahudi okulunda tamamlamıştır.

Piyes, kariyerine Amerika’da devam etmiştir. Los Angeles’ta bulunan AFI’da üç yıl böylece senaryo ve yönetmenlik eğitimi, New York ve Los Angeles’taki Actors Studio’da ise oyunculuk eğitimi almıştır. Amerika macerasının ardından Almanya’ya dönen Piyes, ilk sinema deneyimini Buket Alakuş’un küçük bir filminde yaşamıştır. Fakat asıl ünü, 2000 yılında rol aldığı “Kanak Attack” filmiyle yakalamıştır.

Türkiye’ye gelince, 2001 yılında birçok başarılı isimle birlikte yönetmen Barış Pirhasan’ın “O da Beni Seviyor” filminde oynamıştır. 2007 yılında ise Osman Sınav’ın Pusat adlı dizisinde boksör rolüne hayat vererek Yasemin Balık ve Emin Boztepe ile birlikte oynamıştır.

Bir röportajında yaklaşan çocukluk hayatı hakkında, “Bir anahtara sahip çocuklardık. Ailemiz sokaklardı” demiştir. Eğitim hayatı boyunca Türkçe’nin yetersiz olduğunu düşünen öğretmenlerine karşı, Piyes eksik bir yanı olmadığının kanıtı olmuştur ve Türkçe’nin üstesinden gelmiştir. Bu sayede bugün Türkçesi mükemmel bir oyuncudur.

Haluk Piyes ayrıca senaryo yazma ve yönetmenlik yeteneklerini de 2009 yapımı “Kanımdaki Barut” ve 2016 yapımı “Ateş” filmleriyle göstermiştir. Piyes, hem Türkiye hem de Almanya’da birçok dizi ve filmde yer almış, çeşitli karakterlere hayat vermiştir. Kendisinden her zaman doğma büyüme Köln’lü, gerçek bir Alman çocuğu olarak bahseder ve hep yakasında turuncu bir Köln rozetini taşır.

Haluk Piyes haberleri

Haluk Piyes, Haluk Piyes biyografisi, Haluk Piyes hayatı, Haluk Piyes özgeçmişi, Haluk Piyes hakkında, Haluk Piyes doğum yeri
Haluk Piyes fotoğraf, Haluk Piyes video, Haluk Piyes resim, Haluk Piyes kimdir?, Haluk Piyes kaç yaşında?, Haluk Piyes nereli,
Haluk Piyes memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!