Hande Ataizi Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Eylül.1973
Hande Ataizi kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Sinema Oyuncusu, Talk-show Sunucusu, Dizi Oyuncusu
Hande Ataizi doğum yeri: Bursa

Hande Ataizi Kimdir?

Hande Ataizi, Bursa’da 2 Eylül 1973’te dünyaya geldi. Mehmet Ali Ataizi isimli bir mimarın kızıdır. Annesi Nermin Çelen, eğitim bilimleri profesörüdür. Hande’nin annesi ve babası onun henüz üç yaşında iken boşanmış ve annesi, inşaat mühendisi Hadi Çelen ile evlenmiştir. Hande’nin, üvey babası Hadi Çelen’den bir kardeşi vardır – adı Sinan’dır.

İlk ve ortaöğretimini Bursa’da tamamlayan Ataizi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuğa Kenter Tiyatrosu’nda başlayan Ataizi, orada üç yıl görev yapmıştır. Bu süre zarfında Yeşilçam’la da tanışmış ve özel televizyon kanallarından gelen dizi tekliflerini değerlendirmiştir.

Hande Ataizi’nin ilk sinema deneyimi ve ün kazanması, rol aldığı “Mum Kokulu Kadınlar” filmiyle 1996 yılında olmuştur ve bu filmde “Altın Portakal” ödülünü kazanmıştır. Bu filmde Hande’nin yanı sıra Halil Ergün, Selma Güneri, Sevtap Parman ve Yasemin Alkaya gibi isimler de rol almıştır.

Hande Ataizi, 1999 yılında Gani Müjde tarafından yazılan ve yönetilen “Kahpe Bizans” adlı filmde Mehmet Ali Erbil, Cem Davran ve Sümer Tilmaç gibi birçok tanınmış isimle birlikte rol almıştır.

Hande Ataizi’nin sanat faaliyetleri sadece oyunculukla sınırlı değildir. Pek çok televizyon programının sunuculuğunu yapmıştır. Ayrıca, Cem Davran’la birlikte birçok dizi, film ve şov programı projesinde yer almış ve sanat dünyasının parlayan ikililerinden biri olmuştur.

Oyuncu, 2015 yılında “Hayat Mucizelere Gebe” adlı dizide Damla Colbay, Yiğit Dikmen, Yusuf Akgün ve Işıl Yücesoy ile başrolü paylaşmıştır.

Hande Ataizi’nin özel hayatına bakıldığında, 2004 yılında Fethi Pekin ile gerçekleşen ilk evliliği sadece 24 saat sürmüştür. 2012 yılında Amerikalı gazeteci Benjamin Harvey ile evlenmiş ve 2014’te bir oğulları olmuştur. Ancak çift, 2018 yılında boşanmıştır.

Hande Ataizi’nin ödüllü bir kariyeri bulunmaktadır. 1996 yılında “Mum Kokulu Kadınlar” filmi ile Antalya Film Şenliği’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü elde etmiştir.

2021 yılında ise Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanından uyarlanan ve Burcu Biricik’in de başrolde olduğu “Camdaki Kız” adlı dizide oynamıştır. Bu dizi, Hande Ataizi’nin önemli projelerinden bir tanesini oluşturmaktadır.

Hande Ataizi haberleri

Hande Ataizi, Hande Ataizi biyografisi, Hande Ataizi hayatı, Hande Ataizi özgeçmişi, Hande Ataizi hakkında, Hande Ataizi doğum yeri
Hande Ataizi fotoğraf, Hande Ataizi video, Hande Ataizi resim, Hande Ataizi kimdir?, Hande Ataizi kaç yaşında?, Hande Ataizi nereli,
Hande Ataizi memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!