Haşmet Babaoğlu Biyografisi

Doğum tarihi: 08.Mayıs.1955
Haşmet Babaoğlu kaç yaşında: 68
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Yazar, Gazeteci
Haşmet Babaoğlu doğum yeri: Bursa

Haşmet Babaoğlu Kimdir?

Birçok gazete ve dergide editör ve köşe yazarı olarak çalışan, sayısız romanın altına imzasını atmasına rağmen, genç takipçileri arasında çoğunlukla futbol yazıları ve televizyon programları ile popüler olan Türk gazeteci, yazar ve spor yorumcusu olan Haşmet Babaoğlu, 8 Mayıs 1955’te Bursa’da dünyaya gelmiştir.

Ailesiyle birlikte genç yaşta İstanbul’a taşınan Babaoğlu, bu kentte çocukluk ve gençlik dönemlerini geçirerek İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu ve yüksek lisansını da aynı bölümde tamamladı. Okuldan mezun olduktan sonra bir süre işsiz kalan Babaoğlu, bu dönem boyunca çoğunlukla ansiklopedilere yazdığı yazılarla hayatını idame ettirdi.

Gazetecilik kariyeri fikri olmayan Babaoğlu, bir tesadüf sonucu Nokta dergisinde başladığı gazetecilik hayatında, birçok farklı dergi ve gazetede hem editörlük hem de köşe yazarlığı yaptı. Yeni Yüzyıl gazetesinde spor yazılarına başlayan Babaoğlu, bu yazılarına gazete kapandığı yılana kadar devam etti. Aldığı olumlu tepkiler sayesinde spor yazılarına daha da sıkı sıkıya bağlanan Babaoğlu, Yeni Yüzyıl’ın ardından Yeni Binyıl, Sabah ve Vatan gazetelerinde de yazılarını sürdürdü.

Dört kitaba imzasını atan Babaoğlu’nun kitapları şunlardır: Herkes Birbirine Sevgi Herkese Karşı (1998), Bekle Beni Gelmeyeceğim (2001), Rüyalarını Ver Bana (2003) ve Haydi Kıralım Hayallerimizi (2004).

Babaoğlu, ATV’de yayınlanan “Yaşamdan Dakikalar” adlı söyleşi programını sunmakta olup, 2002 yılından bu yana NTV’de yayınlanan popüler spor programı “90 Dakika”da Fuat Akdağ ve Hıncal Uluç ile birlikte sporla ilgili düşünceleri paylaşmaktadır.

ATV’de başlayan ve daha sonra TV8’e taşınan “Yaşamdan Dakikalar” programı, 2011’den beri Skyturk360’da yayınlanmaktadır. Bu program “Yılın En İyi Kültür Programı” ödülünü kazanmıştır.

Ayrıca, TVNET kanalında Selahattin Yusuf ve İsmail Kılıçarslan ile birlikte “Bize Müsaade” programını yürütmektedir. 2008’de “Yaşamdan Dakikalar” adlı bir kitap daha çıkartmıştır.

Haşmet Babaoğlu haberleri

Haşmet Babaoğlu, Haşmet Babaoğlu biyografisi, Haşmet Babaoğlu hayatı, Haşmet Babaoğlu özgeçmişi, Haşmet Babaoğlu hakkında, Haşmet Babaoğlu doğum yeri
Haşmet Babaoğlu fotoğraf, Haşmet Babaoğlu video, Haşmet Babaoğlu resim, Haşmet Babaoğlu kimdir?, Haşmet Babaoğlu kaç yaşında?, Haşmet Babaoğlu nereli,
Haşmet Babaoğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!