Hayrettin Onur Karaoğuz Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1984
Hayrettin Onur Karaoğuz kaç yaşında: 39
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Komedyen
Hayrettin Onur Karaoğuz doğum yeri: Ankara

Hayrettin Onur Karaoğuz Kimdir?

Hayrettin Onur Karaoğuz, Ankara’da memur olan ebeveynlerinin orta çocuğu olarak 1984’te dünyaya geldi. Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda başlayan eğitimini 1997 yılında Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı lisesine devam etti. 2000 yılında lise sonrası dört yıl boyunca dersane eğitimi aldı ve 2004 yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’ne kabul edildi. 2008 yılında buradan mezun oldu. Okul yıllarında aynı zamanda reklamcılık ve tiyatro eğitimi aldı ve son iki yılını Beyoğlu’nda stand-up gösterileri yaparak geçirdi.

Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile birlikte okul arkadaşlarıyla birlikte çok sayıda projede yer aldı ve dört yılda yaklaşık 10 oyun sergiledi. 2007’de ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı. Üniversiteye başladıktan sonra tiyatro kulübünde arkadaşlarıyla birlikte tiyatro çalışmalarına başlarken, aynı zamanda Dario Fo’nun ‘Klakson Borazan ve Bırtlar’ adlı oyununda ‘Komiser’ karakterini canlandırdı. Daha sonra Jean Paul Sarter’ın ‘İş İşten Geçti’ oyununda Dixon karakterini sergiledi.

Karaoğuz, daha sonraki yıllarında Yakovos Kambanellis’in ‘Savaş Baba’ oyununda ‘Fileksenos’ ve Sermet Çağlayan’ın ‘Ayak Bacak Fabrikası’ oyununda ‘Öküz’ karakterlerini canlandırdı. Tiyatro arkadaşlarıyla birlikte ‘Yaratık’ adlı bir oyun yazdı ve sergiledi. Karaoğuz, Türkiye’deki birçok şehirde bu oyunlarla sahneye çıktı.

Çeşitli reklam kampanyalarında da rol alan Karaoğuz, 2009 yılında Yeni Rakı İnternet Reklam Filmi, Turkcell’in Nar kampanyası ve Doritos Reklam Kampanyası filmleriyle ekranlarda yer aldı. Ayrıca 15 ilde 15 üniversiteye Doritos sponsorluğunda stand-up gösterileri yaptı.

Karaoğuz, 2011 yılında kendi ismini taşıyan bir TV programı hazırladı ve sundu. Aynı yıl, birçok global firmadaki bayi toplantılarında performanslar sergiledi ve izleyicilere eğlenceli anlar yaşattı. 2013’te ise Fanta’nın reklam yüzü oldu ve Fanta Gençlik Festivali’nde sahne aldı. Aynı yıl, ‘sokak oyunlarının kahramanları’ adlı viral reklam filmi ‘Kristal Elma’ ödülünü aldı.

2013’te, kendini geliştirmek ve takipçilerine daha fazla sunmak için Amerika’nın Los Angeles şehrine taşındı. Buradayken, Matt Damon, Keanu Reeves, Cuba Gooding Jr., Jennifer Garner gibi isimlerle ortak projelere imza attı ve Dream Works Stüdyoları’yla gelecek projeler hakkında görüşmeler yaptı.

2021 yılında Survivor yarışmasında ünlüler takımında yer alacak olan Karaoğuz, daha önce “Menajerimi Ara” dizisinde rol almış ve çeşitli filmlerde ve televizyon programlarında yer almıştır.

Hayrettin Onur Karaoğuz haberleri

Hayrettin Onur Karaoğuz, Hayrettin Onur Karaoğuz biyografisi, Hayrettin Onur Karaoğuz hayatı, Hayrettin Onur Karaoğuz özgeçmişi, Hayrettin Onur Karaoğuz hakkında, Hayrettin Onur Karaoğuz doğum yeri
Hayrettin Onur Karaoğuz fotoğraf, Hayrettin Onur Karaoğuz video, Hayrettin Onur Karaoğuz resim, Hayrettin Onur Karaoğuz kimdir?, Hayrettin Onur Karaoğuz kaç yaşında?, Hayrettin Onur Karaoğuz nereli,
Hayrettin Onur Karaoğuz memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!