Hayri Küçük Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1920
Hayri Küçük kaç yaşında: 103
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Menajer
Hayri Küçük doğum yeri: Bursa

Hayri Küçük Kimdir?

Hayri Küçük, gerçek adı Hayri Sarıoğlu olan ve 1920’de Bursa’da dünyaya gelen bir cambaza ve tiyatro sahibidir. Aslen ilkokul üçüncü sınıfa kadar eğitim almış ancak 9 yaşından başlayarak 17 yıl tel cambazı olarak çalışmıştır. Ayrıca, bir buçuk sene boyunca İtalya ve Bulgaristan’da cambazlık yapmıştır.

Hayri, henüz 11 yaşında çalıştığı cambazhaneden kendi payını almaya başlamış ve 13 yaşında cambazhanenin ortağı olmuştur. Yaşının küçük olması nedeniyle ona ‘küçük’ lakabı takılmış ve zamanla Hayri Küçük olarak tanınmıştır. 1941’de kendi adını taşıyan “Hayri Küçük Tiyatrosu”nu kurmuş ve birçok şehirde turneler düzenlemiştir.

1950’lerin sonlarına doğru Bursa’nın Pınarbaşı bölgesinde bayram panayırlarında çadır tiyatrosu kurmuş ve tel cambazı olarak akrobatlık performansları sergilemiştir. Bununla birlikte, Devlet Tiyatrosu binasının alt katındaki salonu, “Hayri Küçük Tiyatrosu” adıyla eğlence merkezine dönüştürmüştür.

Menajerlik kariyeri de tiyatro hayatıyla paralel olarak gelişmiş ve Emel Sayın, Gönül Akkor, Ayşe Tunalı, Bülent Ersoy gibi sanatçıların menajerliğini yapmıştır. İstanbul’a taşındıktan sonra da bir dizi ilginç olaya imza atmış, Münir Nurettin Selçuk’u gazino sahnesine çıkarmış ve 1975’te Zeki Müren ile birlikte Almanya’da bir dizi konser düzenlemiştir.

Hayri Küçük, hayatı boyunca 21 kez evlenmiş, ilk evliliğini 23 yaşında gerçekleştirmiştir. 1971’de Gönül Akkor ile, 1975’te Ayşe Tunalı ile evlendiği bilinmektedir. Ancak 1.984, 1997 yıllarında eski dans kraliçesi Selma Meriç ve 76 yaşındaki Müyesser Kılıç ile de evlilik yapmıştır. Hayri Küçük’ün hala hayatta olup olmadığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Hayri Küçük haberleri

Hayri Küçük, Hayri Küçük biyografisi, Hayri Küçük hayatı, Hayri Küçük özgeçmişi, Hayri Küçük hakkında, Hayri Küçük doğum yeri
Hayri Küçük fotoğraf, Hayri Küçük video, Hayri Küçük resim, Hayri Küçük kimdir?, Hayri Küçük kaç yaşında?, Hayri Küçük nereli,
Hayri Küçük memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!