Hazal Kaya Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ekim.1990
Hazal Kaya kaç yaşında: 33
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Dizi Oyuncusu
Hazal Kaya doğum yeri: Gaziantep

Hazal Kaya Kimdir?

Tam adı Leyla Hazal Kaya olan Hazal Kaya, Gaziantep’te 1 Ekim 1990 tarihinde doğdu. Annesi ve babası hukuk alanında çalışan avukatlardır. İstanbul’un tarihi semti Balat’ta büyüyen Kaya, yaşamına müzik ve dansla hızlı bir giriş yaptı. Keman çalmaya 4,5, baleye ise 7 yaşında başladı. İlk defa reklam sektöründe kamera karşısına geçti. Ekol Drama’da yetenekli oyuncu Ayla Algan’dan öğrendiklerini, Ümit Çırak’ın “Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi”nde aldığı eğitimle pekiştirdi.

Hazal Kaya’nın ailesi onun 7 yaşında olduğu sırada boşandı ve o, annesi Ayşegül Kaya ile yaşamaya başladı. İlköğretim eğitimini Gazi Osman Paşa’da tamamladı ve ardından İstanbul İtalyan Lisesi’nde okudu. Okulun tiyatro ve müzik kulüplerine aktif olarak katılan Kaya, liseye devam ederken aynı zamanda dizi çekimlerine de katıldı. Kaya’nın kameralar önündeki ilk deneyimlerinden biri “Cola Turka” reklamıydı.

Bir sonraki adımı, bir şeker firmasının reklamı olmuştur. Ardından, Hazal Kaya, geniş bir yelpazede çok sayıda markanın reklam yüzü haline geldi. Bu markalar arasında; hazır kahve, hijyenik ped, GSM operatörü, bisküvi ve çorap bulunmaktadır. 2014 yılında Malezya’da bir güzellik markası için bir reklamda yer almıştır. Bu reklam özellikle Arap ülkelerinde yayınlandı.

Yükseköğrenimini, 2009 yılında kabul edildiği İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.

Kaya’nın oyunculuk kariyeri, 2007’de başrol oynadığı “Genco” dizisiyle başladı. 2008’de ise “Aşk-ı Memnu” adlı dizide Nihal karakterini canlandırdı. 2011’de Show TV’deki “Adını Feriha Koydum” dizisiyle büyük bir başarı elde etti.

İyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilen Hazal Kaya’nın tutkuları arasında tiyatro, dans ve keman çalmak yer alıyor.

2015’te Aras Bulut İynemli ile birlikte başrol oynadığı “Maral: En Güzel Hikayem” adlı dizi, TV8’de yayınlandı. Ayrıca 2015 yılında Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC kanalında yapılan bir ankete göre en popüler Türk kadın sanatçılar arasında 4. sırada yer aldı.

Hazal Kaya, oyuncu ve yönetmen Ali Atay ile 2019’da evlendi. Çiftin 2019’da Fikret Ali adında bir oğulları oldu.

Kaya, kariyeri boyunca birçok film ve dizide rol aldı, bunlar arasında “Bizim Hikaye”, “Kırık Kalpler Bankası”, “İtirazım Var”, “Maral”, “Mavi Dalga”, “Feyruz”, “A.Ş.K.”, “Son Yaz Balkanlar 1912”, “Bu Son Olsun”, “Çalgı Çengi”, “Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm”, “Ay Büyürken Uyuyamam”, “Adını Feriha Koydum”, “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi”, “Aşk-ı Memnu” ve “Genco” yer almaktadır. Aynı zamanda birçok reklam filminde de yer aldı.

Hazal Kaya haberleri

Hazal Kaya, Hazal Kaya biyografisi, Hazal Kaya hayatı, Hazal Kaya özgeçmişi, Hazal Kaya hakkında, Hazal Kaya doğum yeri
Hazal Kaya fotoğraf, Hazal Kaya video, Hazal Kaya resim, Hazal Kaya kimdir?, Hazal Kaya kaç yaşında?, Hazal Kaya nereli,
Hazal Kaya memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!