Hazer Amani Biyografisi

Doğum tarihi: 16.Kasım.1977
Hazer Amani kaç yaşında: 46
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Aşçı
Hazer Amani doğum yeri: Ankara

Hazer Amani Kimdir?

Başarılı şef ve TV programı jüri üyesi Hazer Amani, 16 Kasım 1977’de Ankara’da dünyaya geldi. İran asıllı bir baba ve Türk bir annenin oğlu olarak büyüdü. Sosyoloji alanında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde eğitim gördü ve 2001 yılında aşçılık eğitimi almak için Güney Afrika’ya gitti. Burada Cordon Bleu okulunu üç yıl boyunca başarıyla tamamladı ve ardından Cape Wine Academy’de dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği eğitimi aldı.

Kariyerine Güney Afrika’da devam eden Amani, o dönemde ünlü Chilai restoranında Executive Chef olarak görev yaptı ve 2011 yılında “En Yaratıcı Şef” ödülünü kazandı. Çok sayıda ünlü kişiye yemek hizmeti verdi ve Nelson Mandela buna dahildir.

Yaklaşık bir on yıl Güney Afrika’da geçirdikten sonra, Amani 2010 yılında Türkiye’ye geri döndü ve burada yine Chilai’de baş aşçı olarak göreve başladı. Bu sırada Murat Özkaya ile birlikte Fireroom adlı bir restoran açtı. Ayrıca, USLA’nın eğitmen şef kadrosunda yer aldı ve Knorr reklamlarında yer buldu.

2018 yılında, televizyon dünyasıyla tanıştı ve TV8’de yayınlanan popüler yemek yarışması “MasterChef Türkiye”de jüri üyesi oldu. Fakat, 2019’un Ağustos ayında programın ikinci sezonda jürilik görevini bıraktı.

Özel hayatında da yoğun bir dönem geçiren Amani, 2013 yılında Deniz Mumcuoğlu ile evlendi ancak 2019 yılında boşandı. Daha sonra 2020 yılında popüler şarkıcı Sıla ile evlendi, fakat 2021 yılında ayrıldılar.

Hazer Amani haberleri

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!