Hilal Saral Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1971
Hilal Saral kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Hilal Saral doğum yeri:

Hilal Saral Kimdir?

1971 doğumlu Hilal Saral, ünlü bir Türk dizi yönetmenidir. Annesi Türkan Şoray’ın bir film karakterine hayran olmuş ve bu yüzden Saral’a “Hilal” adını vermiştir. Gençliğinde bir fotoğrafçı stüdyosunda yaz ayları boyunca iki ay geçirmiştir.

Saral, kariyerine ailesinin yakın dostu ve “Altın Portakal Film Festivali”nin kurucusu olan Behlül Dal’ın asistanı olarak başlamıştır. Uzun bir süre Dal’la çalışmış ve ardından Ertem Göreç, Yılmaz Atadeniz, ve Oksal Pekmezoğlu gibi yönetmenlerle de iş birliği yapmıştır.

Yönetmenlik kariyeri 1998 yılında “Aynalı Tahir” dizisiyle başlamıştır. 2006 yılında Uğur Arslan’ın popüler bir şiirinden uyarlanan “Karagümrük Yanıyor” dizisini yönetmiş ve bu dizi başta Uğur Arslan olmak üzere Sinem Öztufan, Özlem Yılmaz, Mesut Akusta ve Kamil Sönmez gibi isimlere ev sahipliği yapmıştır.

2012 yılında “Kuzey Güney” gibi popüler bir diziye imza atmış, bu dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel gibi isimler rol almıştır. 2014’te ise “Kurt Seyit ve Şura” adlı diziye yönetmenlik yapmış ve dizinin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Fahriye Evcen gibi isimler yer almıştır.

Saral, 2004 yılından bu yana Murat Ünalan ile evlidir. 2015 yılında Star TV’de yayına giren ve başrollerinde Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün yer aldığı “Kara Sevda” dizisinin yönetmenlik görevini üstlenmiştir.

Saral’ın ödülleri arasında 2009 yılında “Aşk-ı Memnu” ile kazandığı En İyi Dizi (Dram) ödülü bulunmaktadır.

Hilal Saral haberleri

Hilal Saral, Hilal Saral biyografisi, Hilal Saral hayatı, Hilal Saral özgeçmişi, Hilal Saral hakkında, Hilal Saral doğum yeri
Hilal Saral fotoğraf, Hilal Saral video, Hilal Saral resim, Hilal Saral kimdir?, Hilal Saral kaç yaşında?, Hilal Saral nereli,
Hilal Saral memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!