Hüseyin Köroğlu Biyografisi

Doğum tarihi: 18.Haziran.1964
Hüseyin Köroğlu kaç yaşında: 59
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Hüseyin Köroğlu doğum yeri: Gönendere köyü, Lefkoşa, K.K.T.C.

Hüseyin Köroğlu Kimdir?

Hüseyin Köroğlu, 18 Haziran 1964’te Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tarım ile uğraşan bir ailenin ferdi olarak dünyaya geldi. Annesinin adı Mukaddes’ti ve Salih ile Koray adlarında Kıbrıs’ta yaşayan kardeşleri bulunmaktaydı. Liseyi bitirene kadar çiftçilikle meşgul olan ailesine yardım etti ve çeşitli tarım işlerinde bulundu. İlk ve orta öğrenimini Gönendere köyünde tamamladı ve Lefkoşa’da liseyi bitirdi. 1982’de lise mezunu oldu.

1982 yılında, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümüne giriş yaptı ve 1986’da buradan mezun oldu. Askerlik hizmetini gerçekleştirmek için 1987’de KKTC’ye döndü ve askeri eğitimini “Gülseren Eğitim Kampı”nda aldı. Askerliği sırasında Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu’ndan teklif alarak ve özel izinle “TUZAK” adlı tiyatro oyununda rol aldı.

1991’de Şenay Köroğlu ile evlendi ve 1999’da Alara adında bir kızları oldu. Hüseyin Köroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyuncu olarak çalışmakta.

Köroğlu’nun rol aldığı filmler ve diziler arasında “Ötesiz İnsanlar”, “Hızır Ekip”, “Muck”, “Kara Murat: Mora’nın Ateşi”, “Tuzak”, “Kollama”, “Kendi Okulumuza Doğru”, “Görev Kıbrıs”, “Şölen”, “İlk Aşkım”, “Hayatım Sana Feda”, “Doktorlar”, “Ömer Seyfettin hikâyeleri”, “Sinema Bir Mucizedir / Büyülü Fener”, “Tatil Aşkları”, “Yaşamın Kıyısında”, “Zalim”, “Hititler”, “Canım Kocacığım”, “Tatlı Hayat”, “İlişkiler”, “Baba Evi”, “Garip Karşılaşma”, “Bir Nefes Sevgi”, “Ağustos Böceklerini Unutma”, “Palavra Aşklar”, “Bir Sevgi Anonsu”, “Zzzzt FM”, “Geçmişin İzleri”, “Şaşkın Gelin”, “Şaban Askerde”, “Çılgın Aşıklar”, “Yorgun Savaşçı”, “Tatlı Betüş”, “Mahallenin Muhtarları”, “Gizli Merkez”, “Vurguna İnmek”, “Sevdiğim Adam”, “Koltuk Belası” ve “Gazoz Ağacı” bulunmaktadır.

Hüseyin Köroğlu haberleri

Hüseyin Köroğlu, Hüseyin Köroğlu biyografisi, Hüseyin Köroğlu hayatı, Hüseyin Köroğlu özgeçmişi, Hüseyin Köroğlu hakkında, Hüseyin Köroğlu doğum yeri
Hüseyin Köroğlu fotoğraf, Hüseyin Köroğlu video, Hüseyin Köroğlu resim, Hüseyin Köroğlu kimdir?, Hüseyin Köroğlu kaç yaşında?, Hüseyin Köroğlu nereli,
Hüseyin Köroğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!