İlay Erkök Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ekim.1993
İlay Erkök kaç yaşında: 30
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Dizi Oyuncusu
İlay Erkök doğum yeri: İstanbul

İlay Erkök Kimdir?

İstanbul doğumlu olan İlay Erkök, 1 Ekim 1993 yılında dünyaya gözlerini açtı. Asıl kökenleri Manisaya dayanıyor. Kendinden büyük olan abisi, Koray Erkök’ten etkilenerek daha erkekçe yetişmiştir. Futbol oyununu seven bir kızdır, aynı zamanda bu sporu izlemeyi de sever. Lisanslı voleybolcu olarak hayata devam ederken, bir yandan da çeşitli reklam ve kısa film yarışmalarına dahil oldu ve bazı ödüller kazandı. Lisedeyken tiyatroya adım attı. Abisi Koray Erkök‘ün yönlendirmesiyle İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavına hazırlandı ve burayı kazandı.

İlay Erkök, isteyerek seçtiği üniversitenin Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Ardından eğitimini İskoçya Kraliyet Akademisi’nde tamamladı. Voleybol oynarken bir yandan da oyunculuk kariyeri için geri sayım başladı ve “Arkadaşım Hoşgeldin” adlı programda yer aldı.

Oyunculuk yolculuğuna 2013 yılında “Güneşi Beklerken” dizisi ile başlayan Erkök, bu projede Kerem Bursin, Hande Doğandemir ve Emre Kınay ile birlikte sahnede yer aldı. Dizi sonrası İskoçya’da “Royal Conservatoire of Scotland”da oyunculuk eğitimi alabilmek için İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’e bir mektup yazdı. İngiltere’deki eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek komedyen Tolga Çevik ile asistanlık yaptı.

Erkök, 2015 yılında Can Yaman ve Açelya Topaloğlu gibi oyuncularla birlikte İnadına Aşk adlı dizinin kadrosunda yer aldı. 2016 yılında Hayatımın Aşkı adlı projede ise Serkan Çayoğlu, Hande Doğandemir, Berk Hakman, Zafer Algöz, ve diğerleriyle birlikte çalıştı.

2017 yılında ise “İlk Öpücük” adlı filmde Çağla karakterine hayat verdi. Bu film Murat Yıldırım, Özge Gürel, Cezmi Baskın, Beyti Engin ve diğerleri ile birlikte rol aldı.

2019 yılında popüler dizi “Hercai”de Yaren Şadoğlu karakterini canlandırarak hayran kitlesini artırdı. Bu dizide Akın Akınözü, Ebru Şahin, Ayda Aksel ve diğerleri ile birlikte çalıştı.

Oynadığı Filmleri ve Diziler:
2019 – Hercai (Yaren Şadoğlu) (TV Dizisi)
2018 – Darısı Başımıza (Nur Tekinsoy) (TV Dizisi)
2017 – İlk Öpücük (Çagla) (Sinema Filmi)
2017 – Seni Gidi Seni (Elif) (Sinema Filmi)
2016 – Çetin Ceviz 2 (Ayşen) (TV Filmi)
2016 – Hayatımın Aşkı (Sezen Şenkal) (TV Dizisi)
2015 – İnadına Aşk (Damla Başar) (TV Dizisi)
2013 – Güneşi Beklerken (Genç Demet) (TV Dizisi)

İlay Erkök haberleri

İlay Erkök, İlay Erkök biyografisi, İlay Erkök hayatı, İlay Erkök özgeçmişi, İlay Erkök hakkında, İlay Erkök doğum yeri
İlay Erkök fotoğraf, İlay Erkök video, İlay Erkök resim, İlay Erkök kimdir?, İlay Erkök kaç yaşında?, İlay Erkök nereli,
İlay Erkök memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!