Işın Karaca Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Mart.1973
Işın Karaca kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Pop Şarkıcısı
Işın Karaca doğum yeri: Londra

Işın Karaca Kimdir?

Türk pop sanatçısı Işın Karaca, 7 Mart 1973 Londra doğumludur. Gerçek ismi Işın Funda Büyükkaraca olup, annesinin adı Şeniz Büyükkaraca’dır ve Serdar ve Akın Büyükkaraca adlı iki kardeşi vardır. Londra IV King Edward Okulu’nda İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tiyatro dalında eğitim alırken müzikal çalışmalar yapmaya başlamıştır.

Müzik, Karaca’nın hayatının önemli bir parçasıydı ancak kısmeti bir gece çevirdi. Annesinin Kıbrıs’ta işlettiği bir restoranda sahneye çıkan Işın, olağanüstü sesi ve yeteneğiyle göz doldurdu. Bu deneyim, onu kısa sürede sahnelere taşıdı ve Işın, İstanbul’a geçiş yapmaya karar verdi.

Işın Karaca’nın müzik kariyerinde yer aldığı çok sayıda projeler bulunuyor. Çeşitli müzisyenlerle ve gruplarla çalıştı. 1999’da kurulan Panic Attack grubunda vokalistlik yaptı. Sezen Aksu’nun desteğiyle ilk albümünü çıkaran Işın Karaca, “Anadilim Aşk” adlı albümle müzik sektörüne giriş yaptı. Albümün dağıtımını Universal Müzik yaptı ve 10 şarkının söz-müziği Sezen Aksu’ya aitti.

2004 yılında “İçinde Aşk Var” albümüyle müzik dünyasına geri dönüş yaptı ve bu albüm üç yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktı.

2005’te atv’de kendisine ait “Işın Show” programını sundu. Bunun yanı sıra 2007’de Elmax kanalında yayınlanan “Kadın Her Yaşta Güzeldir” yarışmasında sunuculuk görevi aldı.

Işın Karaca, 4 defa evlenmiş ve bu evliliklerinden 2 çocuğu olmuştur. Evliliklerinin hemen hemen hepsi kamuoyunda büyük ilgi görmüştür.

Müzikçi olarak birçok albüme imza atan sanatçının, “Anadilim Aşk”, “İçinde Aşk Var”, “Başka 33/3”, “Uyanış”, “Arabesque”, “Arabesque II”, “Her Şey Aşktan”, “Az Bi Mesafe”, “Ey Aşkın Güzel Kızı”, “Güzelim” ve “Eyvallah” adlarında 11 albümü bulunmaktadır.

Karaca, ayrıca “Gelecekten Bir Gün”, “Altın Kızlar”, “Red Kit: Batıya Hücum”, “Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım”, “Sen Ne Dilersen”, “Neredesin Firuze”, “Reyting Hamdi” gibi çeşitli filmlerde ve dizi projelerinde yer aldı.

Işın Karaca haberleri

Işın Karaca, Işın Karaca biyografisi, Işın Karaca hayatı, Işın Karaca özgeçmişi, Işın Karaca hakkında, Işın Karaca doğum yeri
Işın Karaca fotoğraf, Işın Karaca video, Işın Karaca resim, Işın Karaca kimdir?, Işın Karaca kaç yaşında?, Işın Karaca nereli,
Işın Karaca memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!