Izzy Stradlin Biyografisi

Doğum tarihi: 08.Nisan.1962
Izzy Stradlin kaç yaşında: 61
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Müzisyen
Izzy Stradlin doğum yeri: Indiana, Amerika

Izzy Stradlin Kimdir?

1962 yılında Amerika’da Jeffrey Dean Isbell adıyla dünyaya gelen Izzy Stradlin, Guns N’ Roses grubunun eski üyelerinden biridir. Ritim gitarist ve söz yazarı olan Stradlin, 1992’den bu yana solo kariyerine devam etmektedir. Grupla birlikte, turnelerinde genellikle sonunda sahneye çıkıyor.

Indiana’da doğan ve çocukluk yıllarını geçiren Stradlin, küçük bir yerde büyüdüğü için bisiklete binmeyi ve başını bele bağlamayı severdi. Kendisini en çok etkileyen müzisyenler Led Zeppelin, Alice Cooper ve Rolling Stones olsa da, en büyük ilham kaynağı müzik grupları olan babaannesiydi. Ailesinin ona bir davul seti almasının ardından 1983 yılına kadar davul çaldı. Bu yıl, gitara da ilgi göstermeye başladı ve aynı zamanda şarkı sözleri yazıyordu.

Liseyi bitirdikten sonra, küçük memleketinin müzik kariyeri için ideal olmadığını düşünen Stradlin, Los Angeles’a taşındı. Birkaç farklı grupla deneyim kazandıktan sonra bas gitar çalmaya başladı ve sonunda Axl Rose ile birlikte Hollywood Rose grubuna katıldı.

Guns N’ Roses’in, 1985 yılında L.A. Guns ve Hollywood Rose’un birleşmesiyle ortaya çıktı. Grup, Amerika’da mini bir turneye çıktı ve bu süre zarfında Stradlin, ritim gitar konusunda yeteneklerini geliştirdi. En çok hayran olduğu müzisyen, Rolling Stones’un gitaristi Keith Richards’dı.

“Appetite for Destruction” turnesi sürecinde, Stradlin’in alkol ve uyuşturucu problemleri yaşadı. Ancak, 1988’de Aerosmith ile beraber turneye çıktıklarında, Aerosmith üyelerinin uyuşturucu kullanmamasından etkilenerek kısa sürede alkol ve uyuşturucu problemlerini geride bıraktı.

Guns N’ Roses grup üyelerinin arasında en sessiz olanı Stradlin’dir. “Use Your Illusion” turnesi boyunca konserlere eşi ve köpeğiyle özel otobüsüyle katıldı. Bu, etrafındaki alkol ve uyuşturucu bağımlılarından mümkün olduğunca uzak durmak istemesinden kaynaklanıyordu.

Stradlin, 1992’de Indiana’ya geri dönerek burada Ju Ju Hounds adlı grupla “Izzy Stradlin and the Ju Ju Hounds”u kurdu ve solo albüm çalışmalarına başladı. Guns N’ Roses’dan ayrılışından kısa bir süre sonra, yerini Gilby Clarke aldı.

Müziğe ara verdiği dönemlerde çok seyahat eden Stradlin, motor sporlarına ve yarışlara merak saldı. 1998’de “117°” adlı ikinci solo albümüne döndü. Ancak, promosyonuyla çok fazla ilgilenmedi ve sadece birkaç röportaj verip birkaç konser verdi.

2006’da aralarındaki sorunları çözdüğünü açıkladığı Axl Rose’un daveti üzerine, Guns N’ Roses 2006 turnesinde birkaç kez sahneye çıktı. 1.80 boyundaki Stradlin, Guns N’ Roses grubunun lise mezunu olan tek üyesidir. Solo kariyerine devam ediyor ve yeni bir albüm üzerinde çalışıyor.

Izzy Stradlin haberleri

Izzy Stradlin, Izzy Stradlin biyografisi, Izzy Stradlin hayatı, Izzy Stradlin özgeçmişi, Izzy Stradlin hakkında, Izzy Stradlin doğum yeri
Izzy Stradlin fotoğraf, Izzy Stradlin video, Izzy Stradlin resim, Izzy Stradlin kimdir?, Izzy Stradlin kaç yaşında?, Izzy Stradlin nereli,
Izzy Stradlin memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!