James Belushi Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Haziran.1954
James Belushi kaç yaşında: 69
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Komedyen, Sinema Oyuncusu
James Belushi doğum yeri: Şikago, Illinois, ABD

James Belushi Kimdir?

Illinois’li başarılı aktör James Belushi, 15 Haziran 1954 yılında Adam Belushi ve Agnes Samaras çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Ebeveynleri Arnavutluk kökenli olan Belushi, eğitim hayatına Wheaton merkez lisesinde başladı. Ardından DuPage Koleji’ne devam etti. Eğitimine Southern Illinois Carbondale University’de Konuşma ve Sahne Sanatları alanında devam ederek mezun oldu.

1977 yılında üniversiteyi tamamladıktan sonra James Belushi, “Second City” isimli komedi topluluğuna katıldı. 3 sene burada çalıştı. 1989 yılında “K-9” adlı sinema filminde dedektif Michael Dooley karakterini oynadı. Bu film ile tanınırlığı arttı.

James Belushi, Arnavutluk’u sık sık ziyaret etmektedir. 2008 yılında Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi tarafından “Millet Onur” devlet madalyası ile onurlandırıldı ve 2009 yılında da fahri Arnavutluk vatandaşlığına kabul edildi.

2010 yılında İstanbul’da çekimleri yapılan ALBtelecom, Arnavutluk’ta faaliyetlerine devam eden telekomünikasyon şirketi Eagle Mobile’in reklam filmlerinde rol aldı.

James Belushi’nin üç evliliği olmuştur. İlk evliliğini 1980 yılında Sandra Davenport ile yaptı ve bu evlilikten Robert Belushi (d.1981) adında bir oğlu oldu. Ancak çift, 1988 yılında boşandı. Belushi, ikinci evliliğini 22 Eylül 1990 tarihinde Marjorie Bransfield ile yaptı ve bu evlilik de 1 Nisan 1992’de sona erdi. Son evliliğini 2 Mayıs 1998 tarihinde Jennifer Sloan ile yapan Belushi’nin bu evlilikten Jamison (d.1999) ve Jared James Belushi (d.2002) adlarında iki çocuğu oldu.

Oyunculuk kariyeri boyunca birçok film ve dizide yer alan Belushi’nin en bilinen rolü, 1981-2021 yılları arasında rol aldığı Saturday Night Live’dir. Yeteneği ve esprili kişiliği ile bilinen Belushi, birçok başarılı projede yer alarak adını sinema tarihine yazdırmıştır.

James Belushi haberleri

James Belushi, James Belushi biyografisi, James Belushi hayatı, James Belushi özgeçmişi, James Belushi hakkında, James Belushi doğum yeri
James Belushi fotoğraf, James Belushi video, James Belushi resim, James Belushi kimdir?, James Belushi kaç yaşında?, James Belushi nereli,
James Belushi memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!