James Blunt Biyografisi

Doğum tarihi: 22.Şubat.1974
James Blunt kaç yaşında: 49
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Müzisyen, Ses Sanatçısı
James Blunt doğum yeri: Tidworth, Wiltshire, İngiltere

James Blunt Kimdir?

James Hillier Blount, bilinen sahne adıyla James Blunt, İngiltere’nin en tanınmış alternatif müzisyenlerinden biridir. “You’re Beautiful”, “Bravery”, “I Really Want You” ve “1973” gibi küresel hitlerle adını duyurmuştur. Farklı bir geçmişten gelen ve NATO’da görev yapmış olan bu sosyolog, son derece başarılı bir müzik kariyerine sahiptir.

22 Şubat 1974’te, İngiliz Ordusu’nda hava subayı olarak görev yapan bir çiftin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen James Blunt, çeşitli yerlerde yaşamıştır. Özellikle Kıbrıs ve Almanya gibi ülkelerde bulunmuş olan Blunt’ın çocukluğu, babasının görev durumlarına bağlı olarak farklı coğrafyalarda geçmiştir. İki küçük kardeşi olan Blunt, okul yaşamının başında Woolhampton’daki Elstree School’a kaydolmuş ve daha sonra Harrow School’da eğitimine devam etmiştir. Ailesi orduda uzun bir geçmişe sahip olan Blunt, henüz 16 yaşındayken pilot lisansı alarak bu geleneği devam ettirmiştir.

Sosyoloji bölümüne devam ederken Bristol University’ye giren Blunt, eğitimine Royal Military Academy Sandhurst’de devam etmiştir. Askeri eğitimini Kanada’da tamamlayan Blunt, Kosova’da NATO’nun barış elçisi olarak görev yapmıştır. Ancak, müzik tutkusu, kendi deyimiyle “ön plana çıkarak” hayatında yeni bir dönem başlatmıştır.

2004 yılında ilk single’ı “High”ı yayınladıktan sonra, Vodafone tarafından reklam müziği olarak kullanılan şarkı Blunt’ın adını geniş kitlelere duyurmuştur. Ardından gelen “Wiseman” ve dünya çapında büyük bir başarı elde eden “You’re Beautiful” ile Blunt, kariyerinde önemli bir yükselişe geçmiştir.

İlk albümü “Back to Bedlam”ı 2005 yılında yayınlayan Blunt, aynı yıl listeleri alt üst eden Coldplay albümü “X&Y”i bile gölgeleyen bir başarıya ulaşmıştır. Özellikle “You’re Beautiful” isimli şarkısıyla yüksek bir popülariteye ulaşan Blunt, Paul McCartney gibi büyük müzisyenlerin de takdirini kazanmıştır.

2006 yılında “Chasing Time: The Bedlam Sessions” adlı DVD’sini yayınlayan Blunt, bu çalışma ile o yılın en çok satan DVD’si unvanını almıştır. 2007 yılında ise “All The Lost Souls” adlı albümü piyasaya sürmüştür. Başta “1973” ve “I Really Want You” olmak üzere bir dizi hit şarkıya ev sahipliği yapan bu albüm, müzik eleştirmenleri tarafından da son derece olumlu karşılanmıştır.

James Blunt’ın şimdiye kadar yayınladığı albümler:
– 2004: Back to Bedlam
– 2006: Chasing Time: The Bedlam Sessions (DVD/CD)
– 2007: All the Lost Souls
– 2010: Some kind of trouble
– 2013: Moon Landing

James Blunt haberleri

James Blunt, James Blunt biyografisi, James Blunt hayatı, James Blunt özgeçmişi, James Blunt hakkında, James Blunt doğum yeri
James Blunt fotoğraf, James Blunt video, James Blunt resim, James Blunt kimdir?, James Blunt kaç yaşında?, James Blunt nereli,
James Blunt memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!