Jan Böhmermann Biyografisi

Doğum tarihi: 23.Şubat.1981
Jan Böhmermann kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Komedyen, TV sunucusu
Jan Böhmermann doğum yeri: Bremen, Almanya

Jan Böhmermann Kimdir?

Alman komedyen Jan Böhmermann, 23 Şubat 1981’de Bremen, Almanya’da dünyaya geldi. Gazetecilik kariyerine, 1997’de Bremen’deki Die Norddeutsche gazetesinde köşe yazarı olarak başlamıştır.

1999 yılında Radio Bremen’de yazar ve sunucu olarak görev almaya başladı. Kariyeri süresince çeşitli radyo istasyonlarında ve RTL, WDR ve ZDF gibi önde gelen televizyon kanallarında çalışmalar yaptı.

2016 yılında, Böhmermann, ZDF devlet televizyonu kanalında yayınlanan bir programında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren bir şiiri seslendirdi. Bu metin, onur kırıcı bir eleştiri olarak nitelendirildi ve 20 şikayetin ardından “Yabancı bir devlet liderini ve sembolleri aşağılamak” suçlamalarıyla Alman Ceza Kanunu çerçevesinde bir soruşturma başlatıldı. ZDF kanalı programı yayınlama prensiplerine aykırı olduğu gerekçesiyle yayından kaldırdı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Hükümeti, Erdoğan hakkındaki şiir nedeniyle Böhmermann’ın Almanya’da yargılanmasını istedi. Erdoğan, Böhmermann hakkında ayrıca hakaret suçlamasıyla Alman Ceza Kanunu’na göre Mainz Savcılığı’na şikayette bulundu.

Böhmermann, 2015 yılında Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis hakkında yayınladığı video klibiyle de tartışma yaratmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şikayeti üzerine, Böhmermann hakkında bir soruşturma başlatıldı ve 4 Ekim 2016 tarihinde Alman savcılığı bu soruşturmayı sonlandırma kararı aldı.

Böhmermann, 16 Mart 2017’de Türk boks şampiyonu Ünsal Arık’ı programına konuk etmiştir.

Jan Böhmermann haberleri

Jan Böhmermann, Jan Böhmermann biyografisi, Jan Böhmermann hayatı, Jan Böhmermann özgeçmişi, Jan Böhmermann hakkında, Jan Böhmermann doğum yeri
Jan Böhmermann fotoğraf, Jan Böhmermann video, Jan Böhmermann resim, Jan Böhmermann kimdir?, Jan Böhmermann kaç yaşında?, Jan Böhmermann nereli,
Jan Böhmermann memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!