Janset Biyografisi

Doğum tarihi: 10.Haziran.1971
Janset kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, TV sunucusu
Janset doğum yeri: Münih, Almanya

Janset Kimdir?

Janset Paçal, 1971 yılında Münih, Almanya’da dünyaya gelmiştir. Ailesi, işçi olarak Almanya’ya yerleşmiştir. Ayrıca bir abisi olan Janset’in annesi Feriha, babası ise Cavit’tir ve babası Çerkez kökenlidir. Ailesi daha sonra Antalya’ya taşınmıştır ve orada kalmışlardır.

1990’lı yıllar, Janset’in sanat dünyasına adım attığı dönem oldu. Antalya Çizgi Tiyatrosu’nda animatör olarak başladığı yolculuğuna 1992’de modellikle devam etti. Farklı markalar için uluslararası defilelere katıldı, Paris’ten Tokyo’ya, New York’tan Düsseldorf’a farklı yerlerde boy gösterdi.

1994 yılında İstanbul’a taşınan ve Gaye Sökmen Ajansı’na katılan Janset’in fotoğrafları birçok dergide yer aldı ve çeşitli dergilerde kapak oldu.

Janset, geniş kitlelerce tanınırlığını 1996’da ATV’deki Okan Bayülgen’in sunduğu “Televizyon Çocuğu” programına katkıda bulunarak arttırdı. 1997’de “Tatlı Kaçıklar” adlı dizide, 1998’de ise TGRT’deki “Klass Magazin” programında görev aldı.

2000’lerin başında, Janset birçok projede yer aldı. “Baykuşların Saltanatı” adlı dizide kiralık bir katil, “Banvit Lezzet Şov”, “Hazine Adası” gibi programlarda sunucu olarak boy gösterdi ve Ömer Albayrak ile birlikte diploma aldı. Ayrıca “Ayrılsak da Beraberiz” adlı dizide 412 bölümde başrol oynadı.

2000’lerin ortalarında çeşitli filmlerde oynayan Janset, 2005’te “Banyo”, 2006’da “Kısık Ateşte 15 Dakika” gibi yapımlarda yer aldı. 2008 yılında Toprak Sergen ile birlikte Uluslararası Ankara Film Festivali” Ödül Töreni’ni sundu ve Selçuk Üniversitesi 8.Kısa-Ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali’nde Jüri Üyesi olarak görev yaptı.

Janset, 1997’den beri Pentegram grubunun eski basçısı Tarkan Gözübüyük ile birlikte yaşamakta ve 2016’dan beri İstanbul’dan ayrılarak Datça’nın güzel doğasında yaşamayı tercih etmektedir.

Oyuncular sendikasının kurucuları arasında yer alan Janset, tiyatro oyunlarında ve birçok film ve dizi projesinde yeteneklerini sergilemeye devam etmektedir. Bu oyunlar ve prodüksiyonlar arasında “Romantizma”, “Yüzleşme”, “Evlilik Curcunası”, “Aşk Terapisi”, “Speechless”, “7 Yüz”, “Scrabble”, “Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı”, “Hayat Öpücüğü”, “Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış”, “Sitem”, “Ya Sonra”, “Romantik Komedi”, “Kahve Bahane”, “Anında Görüntü Show”, “Pelin”, “Nesrin”, “Buluşmalar”, “Patron Kim”, “Neredesin Firuze”, “Nesrin Hoca”, “Yarım Elma”, “Baykuşların Saltanatı”, “Ayrılsak da Beraberiz”, “Figen” ve diğerleridir.

Janset haberleri

Janset, Janset biyografisi, Janset hayatı, Janset özgeçmişi, Janset hakkında, Janset doğum yeri
Janset fotoğraf, Janset video, Janset resim, Janset kimdir?, Janset kaç yaşında?, Janset nereli,
Janset memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!