Jimmy Fallon Biyografisi

Doğum tarihi: 19.Eylül.1974
Jimmy Fallon kaç yaşında: 49
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Komedyen, Müzisyen, Talk-show Sunucusu
Jimmy Fallon doğum yeri: Brooklyn, New York,ABD

Jimmy Fallon Kimdir?

Jimmy Fallon, gerçek adı James Thomas Fallon, Jr. olan ünlü bir televizyon sunucusu ve komedyeni, 19 Eylül 1974’te Brooklyn, New York, ABD’de dünyaya geldi. Annesi Gloria Feeley ve babası James Fallon, Sr. bir erkek ve bir kız çocuk sahibi olmuşlardır. Fallon, 1992 yılında Saugerties Junior High School’dan ve 2009 yılında da The College of Saint Rose’den mezun oldu.

Fallon, 1998 ila 2004 yılları arasında Saturday Night Live isimli popüler komedi programında görev yaptı. Ayrıca 2000 tarihinde programın baş yazarı oldu. 2001 ve 2002 yıllarında sırasıyla MTV Movie Awards ve MTV Music Awards’da sunuculuk yaptı.

Conan O’Brien’ın The Tonight Show’nu devralmak üzere Late Night Show’un sunuculuğunu bırakmasıyla, Fallon bu görevi devraldı ve 2009’dan itibaren Late Night with Jimmy Fallon’ın sunuculuğunu yapmaktadır.

Fallon, aynı zamanda bir aktördür. 2006 yılında “Edie” isimli filmde Hayden Christensen, Mary Elizabeth Winstead, Sienna Miller, Guy Pearce ve Patrick Wilson ile beraber oynadı.

Nancy Juvonen ile 22 Aralık 2007 tarihinde evlenen Fallon’ın Winnie Rose Fallon (d. 2013) ve Frances Cole Fallon (d. 2014) isimlerinde iki kız çocuğu bulunmakta ve ailesiyle birlikte New York’ta yaşamaktadır.

2014’te The Tonight Show’u Jay Leno’dan devralan Fallon, bundan önceki yıllarda da kendi ismini taşıyan bir TV dizisi olan “Guys with Kids”ın hem senaristliğini hem de yapımcılığını üstlenmiştir. Son olarak, 2010 yılında Arthur 3: The War of the Two Worlds isimli filmde seslendirme sanatçısı olarak yer aldı.

Jimmy Fallon haberleri

Jimmy Fallon, Jimmy Fallon biyografisi, Jimmy Fallon hayatı, Jimmy Fallon özgeçmişi, Jimmy Fallon hakkında, Jimmy Fallon doğum yeri
Jimmy Fallon fotoğraf, Jimmy Fallon video, Jimmy Fallon resim, Jimmy Fallon kimdir?, Jimmy Fallon kaç yaşında?, Jimmy Fallon nereli,
Jimmy Fallon memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!