Jon Bon Jovi Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Mart.1962
Jon Bon Jovi kaç yaşında: 61
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Müzisyen, Sinema Oyuncusu
Jon Bon Jovi doğum yeri: New Jersey, A.B.D.

Jon Bon Jovi Kimdir?

John Bon Jovi, Amerikalı bir rock müzik sanatçısı, şarkı yazarı ve aktördür. Kendi adını taşıyan Bon Jovi grubu, 120 milyonun üzerinde albüm satışına ulaşmayı başardı. Altın Küre ve Amerikan Müzik Ödülü sahibi olan Bon Jovi, aynı zamanda birçok sinema filminde ve Sex and the City, U-571 ve The Leading Man gibi yapımlarda rol aldı.

Jon Bon Jovi, 2 Mart 1962’de New Jersey, ABD’de doğdu. Ana-babası önceden Deniz Kuvvetlerinde görev yapmıştı ve doğduğunda kendisine John Francis Bongiovi Jr. adını verdiler, ancak daha sonra sahne ismi olarak Jon Bon Jovi’yi seçti. Lise eğitimini New Jersey’deki Sayreville Lisesi’nde tamamladı ve orada büyük bir kısmını stüdyolarda geçirerek müziğe yoğunlaştı.

Bon Jovi’nin müzik kariyeri, Runaway adlı şarkısını kaydettikten sonra ivme kazandı ve bu şarkı sayesinde 1983’te Mercury ile bir albüm anlaşması imzaladı. Aynı yıl, Bon Jovi grubunu Richie Sambora, David Bryan, Tico Torres ve Alec Such ile kurdu.

Bon Jovi grubu, ilk büyük konserlerini 1984’te Queens Hall’da, ünlü bir grup olan KISS’in açılışını yaptı. Grup, ilk albümleri “Bon Jovi”yi 1984’te yayınladı ve bu albüm 500. 000 kopya satmayı başardı. Ancak, 1988-1992 yılları arasında grup kısa bir süreliğine dağıldı.

Grup, 1992’de Keep the Faith albümüyle geri döndü. Bu albüm, grup müziğindeki hızlı tempolu metalden daha yavaş bir türe dönüşü simgeliyordu. Bon Jovi’nin 1994’te çıkardığı ilk toplama albümü Cross Road, Amerikan Top 10 listesinde kesintisiz altı ay kalmasıyla rock tarihinin en başarılı albümlerinden biri oldu.

Bon Jovi’nin solo albümleri de büyük ilgi gördü. İlk solo albümü, Young Guns II filmi için Blaze of Glory adlı soundtrack albümüydü ve ardından 1997’de Destination Anywhere isimli solo projesi geldi. Blaze of Glory, Altın Küre ödülü kazanırken, Destination Anywhere BRIT Ödülü ve MTV Avrupa Müzik Ödülü kazandı.

Bon Jovi’nin sinema kariyeri de müzik kariyeri kadar parlaktı. İlk olarak Young Guns II filminde bir saniyelik rolle başlayan film kariyeri, 2000’de U-571, 2005’te Cry Wolf ve 2006’da National Lampoon’s Pucked gibi filmlerde devam etti. Ayrıca 2001-2002 yılları arasında Ally McBeal ve 2006’da The West Wing gibi dizilerde rol aldı.

Bon Jovi, çocukluk aşkı Dorothea Hurley ile 1989 yılından itibaren evli ve müzik kariyerine devam ediyor. Sanatçı, MTV, People ve VH1’dan aldığı 30’dan fazla ödül ile başarısını taçlandırmıştır.

Jon Bon Jovi haberleri

Jon Bon Jovi, Jon Bon Jovi biyografisi, Jon Bon Jovi hayatı, Jon Bon Jovi özgeçmişi, Jon Bon Jovi hakkında, Jon Bon Jovi doğum yeri
Jon Bon Jovi fotoğraf, Jon Bon Jovi video, Jon Bon Jovi resim, Jon Bon Jovi kimdir?, Jon Bon Jovi kaç yaşında?, Jon Bon Jovi nereli,
Jon Bon Jovi memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!