Jon Lajoie Biyografisi

Doğum tarihi: 21.Ağustos.1980
Jon Lajoie kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Komedyen
Jon Lajoie doğum yeri: Montreal, Quebec, Kanada

Jon Lajoie Kimdir?

Kanadalı Jon Lajoie, komedi videoları sayesinde internetin en çok takip edilen komedyenlerinden biri haline geldi. “Everyday Normal Guy”, “I Kill People” ve “Radio Friendly Song” adlı videolarıyla büyük bir izleyici kitlesi yakaladı.

21 Ağustos 1980 tarihinde Montreal, Quebec, Kanada’da doğan Lajoie, Fransız bir baba ve İngiliz bir annenin çocuğudur. Montreal’deki ilk ve orta dereceli eğitimini tamamladıktan sonra, 2001 yılında Dawson College Tiyatro Programı’ndan mezun oldu.

1998 yılında Fransız Kanada’da yayınlanan radyo sitcomu L’auberge du chien noir’de rol almaya başladı. Ancak asıl ününü videolarını Youtube’da paylaşarak yakaladı. 2007 yılında Youtube’a yüklediği komedi videosu “Everyday Normal Guy”, milyonlarca insana ulaştı ve onu unutulmaz bir internet ünlüsü haline getirdi. Bu video, sıradan bir insanın hayatını rap tarzında anlatıyor ve Youtube’da 20.000.000 kez izlenerek oldukça büyük bir başarı elde etti.

Everyday Normal Guy’ın ardından Lajoie, radyo programlarının düşük kalitedeki şarkılarını eleştiren “Radio Friendly Song”, rap müzik sanatçılarını hedef alan “WTF Collective” ve abartılı reklamlara karşı çıkan “Rapist Glasses” gibi birçok video daha yayınladı.

Bu videoların izlenme sayısı yüz milyonları bulunca, Jon Lajoie, internet dünyasının en etkili komedyenlerinden biri oldu. Videolarındaki komik rap parçalarının bir kısmını 2009 yılında “You Want Some of This” adlı bir müzik CD’sinde toplayan jon, aynı yıl FX Network’te yayınlanan “The League” adlı komedi dizisinde başrol oynamaya başladı.

Jon Lajoie haberleri

Jon Lajoie, Jon Lajoie biyografisi, Jon Lajoie hayatı, Jon Lajoie özgeçmişi, Jon Lajoie hakkında, Jon Lajoie doğum yeri
Jon Lajoie fotoğraf, Jon Lajoie video, Jon Lajoie resim, Jon Lajoie kimdir?, Jon Lajoie kaç yaşında?, Jon Lajoie nereli,
Jon Lajoie memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!