Kadir Sezer Biyografisi

Doğum tarihi: 06.Temmuz.1953
Kadir Sezer kaç yaşında: 70
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Müzisyen, Mühendis
Kadir Sezer doğum yeri: Ankara

Kadir Sezer Kimdir?

Piyanist ve şantörlük mesleğini 1979 yılından itibaren sürdüren Kadir Sezer, 6 Temmuz 1953’te Ankara’da dünyaya geldi. Mandolin çalmayı ilkokul 3. sınıfta başlayan Sezer, zamanla piyano, klasik-elektronik gitar, bateri ve bağlama çalma yeteneği de kazandı. Ankara Mustafa Kemal Lisesi’ni bitirdikten sonra, Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nde elektrik mühendisliği eğitimini tamamladı.

Sezer, lise yıllarında Halikarnas adlı müzik grubunu kurdu ve üniversite sürecinde de farklı gruplarla birlikte çeşitli mekanlarda performans sergiledi. Okullu hayatını gündüz, müzik hayatını ise gece sürdüren bu başarılı adam, Ankara, İstanbul ve Antalya’nın seçkin gazinolarında Cengiz Kurtoğlu, Ümit Besen ve Nejat Alp gibi isimlerle beraber çalışma fırsatı buldu.

1984 yılında, Ankara’daki İhtiyar Balıkçı Restoranı’nda müzisyen olarak çalışmakta olan Kadir Sezer, 1978 yılında üniversiteden arkadaşı Nilbilge Güleşen Çelik ile evlendi. Bu evlilikten İlkan Çelik adında bir oğlu ve Nihan Çelik Tüfenkci adında bir kızı oldu.

2010 yılında Kadir Sezer’e Kronik Lenfositer Lösemi (KLL) teşhisi konuldu. Lösemiyle mücadele döneminde, ilik nakli sürecinde müziğe daha da sıkı sarılarak hayatını sürdürdü.

Şimdiye dek 14 albüm çıkaran Kadir Sezer, evindeki özel müzik stüdyosunda kayıt ve aranjörlük işlerini yürütüyor. En son çıkardığı ‘Hayalin Gözlerimde’ isimli albümdeki 13 şarkının 6’sının bestesi kendisine aittir.

Sezer’in çıkardığı albümler şunlardır:
2017 – Hayalin Gözlerimde
1987 – Dünya Tatlısı
1987 – Balayı
1986 – Anılara Yolculuk
1984 – Söz Mendili

Kadir Sezer haberleri

Kadir Sezer, Kadir Sezer biyografisi, Kadir Sezer hayatı, Kadir Sezer özgeçmişi, Kadir Sezer hakkında, Kadir Sezer doğum yeri
Kadir Sezer fotoğraf, Kadir Sezer video, Kadir Sezer resim, Kadir Sezer kimdir?, Kadir Sezer kaç yaşında?, Kadir Sezer nereli,
Kadir Sezer memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!