Kamil Özler Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1955
Kamil Özler kaç yaşında: 68
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Kamil Özler doğum yeri: İstanbul

Kamil Özler Kimdir?

Kamil Özler, 1955 yılında İstanbul’da dünyaya geldi ve Antonio Dumezíc’ten gitar dersleri alarak müzik kariyerine adım attı. 1977 yılında Kültür Bakanlığı Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na girdi ve burada Tülay Örser’den klarnet, Yavuz Özüstün’den Türk Musikisi ve Caz, Demirhan Altuğ’dan ise armoni dersleri aldı. Okul hayatını tamamladıktan sonra Kamil Özler, öğretmenlik yaparak kendi bilgi ve deneyimlerini gençlere aktardı ve ayrıca Berklee Müzik Okulu’ndan da modern armoni, düzenleme ve orkestrasyon dersleri aldı.

1982 yılında, ilk başta gitarist olarak katıldığı TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nda, aranjörlük, bestecilik ve enstrüman ve müzik sanatçılığını sürdürmekte. Kamil Özler, müzik bilgisini genişleyen bir kitleye aktarma amacıyla, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Bilgi Üniversitesi’nde solfej, armoni, orkestrasyon ve gitar dersleri verdi.

1996 yılında, Coşkun Demir, Gökçen Taşkıran, Ahmet Güvenç ve Kamil Özler’in oluşturduğu Grup G.A.K. ile birlikte “Eski Sevdalar” adli bir albüm kaydetti. Kamil Özler, 2011 yılında “Klarnet Tekniği” adında bir eğitim kitabı yayınladı. Gerek düzenlemeleri gerekse gitar ve klarnet virtüözü oluşuyla dikkat çeken Özler, 2011 yılından bu yana TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nın şefliğini Neşet Ruacan’ın ardından başarıyla yürütüyor.

Kitapları:
2011 – Klarnet Tekniği

Kamil Özler haberleri

Kamil Özler, Kamil Özler biyografisi, Kamil Özler hayatı, Kamil Özler özgeçmişi, Kamil Özler hakkında, Kamil Özler doğum yeri
Kamil Özler fotoğraf, Kamil Özler video, Kamil Özler resim, Kamil Özler kimdir?, Kamil Özler kaç yaşında?, Kamil Özler nereli,
Kamil Özler memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!