Kate Beckinsale Biyografisi

Doğum tarihi: 26.Temmuz.1973
Kate Beckinsale kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Sinema Oyuncusu
Kate Beckinsale doğum yeri: Londra, İngiltere

Kate Beckinsale Kimdir?

1973 Londra doğumlu İngiliz aktris Kate Beckinsale, kariyerini Pearl Harbor ve Underworld gibi büyük yapımlarda oynadığı rollerle çeşitlendirdi.

Londra’da aktris Judy Loe ve 1979’da hayatını kaybeden aktör Richard Beckinsale’in kızı olarak dünyaya geldi. Beckinsale’in ebeveynleri televizyon oyunculuğu yaparak tanınıyordu ve kendisinin aynı zamanda babasının önceki evliliğinden doğan bir üvey kardeşi vardı. Büyükannesi ve büyükbabası Birmanya kökenliydi. Anoreksi problemleri yaşayan ve genç yaşta sigaraya başlayan Beckinsale, bu zorlu dönemi geride bırakarak ebeveynlerinin izinden gitmeye karar verdi.

Beckinsale, edebiyata olan ilgisini ve yeteneğini özel bir okulda geliştirdi. Yazdığı kısa hikayeler ve şiirlerle iki kez genç yazarlar yarışmasını kazandı. 1991’de oyunculukta ilk deneyimini, bir televizyon yapımı olan ‘One Against The Wind’ ile yaşadı. O sıralarda Oxford Üniversitesi’nde Fransız ve Rus edebiyatı okuyordu.

Oxford’da okuduğu dönemde, Shakespeare uyarlaması olan ‘Much Ado About Nothing’ adlı filmde oynamak için bir teklif aldı. Bir yandan okula giderken bir yandan da drama filmlerinde rol alan Beckinsale, 3. yılını tamamlayamadan okulu bırakarak oyunculuğa yoğunlaştı. Daha düşük bütçeli filmlerde ve tiyatroda oynamaya devam etti.

1999 yapımı ‘Brokedown Palace’ filmi, Beckinsale’in Amerikan yapımı İlk önemli filmi olurken, 2001 yapımı ‘Pearl Harbor’ filmi onun sinema kariyerini belirleyen bir yapıt olarak kabul edilir. Daha sonra Underworld, Van Helsing gibi popüler Amerikan yapımı filmlerde oynadı ve ‘The Aviator’ filmde Ava Gardner’i canlandırdı.

2005 ve 2006 yıllarında Beckinsale, FHM Dergisi tarafından dünyanın en seksi kadınları listesinde 78. ve 71. sıraya yerleştirildi. Ayrıca Birçok dergi tarafından İngiltere’nin en güzel kadını seçildi.

Beckinsale, Underworld serisinin yönetmeni ve kendi eşi Len Wiseman ile çalışmaya devam etti ve ‘Underworld: Evolution’ filminde tekrar vampir rolünü üstlendi.

Beckinsale, Underworld serisinde çalıştığı Michael Sheen ile uzun süre birliktelik yaşadı ve bu birliktelikten Lily Mo Sheen adında bir kızları oldu. Beckinsale daha sonra Underworld’un yönetmeni Len Wiseman ile ilişki yaşamaya başladı ve çift 2004 yılında evlendi.

Kate Beckinsale haberleri

Kate Beckinsale, Kate Beckinsale biyografisi, Kate Beckinsale hayatı, Kate Beckinsale özgeçmişi, Kate Beckinsale hakkında, Kate Beckinsale doğum yeri
Kate Beckinsale fotoğraf, Kate Beckinsale video, Kate Beckinsale resim, Kate Beckinsale kimdir?, Kate Beckinsale kaç yaşında?, Kate Beckinsale nereli,
Kate Beckinsale memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!