Kate Price Biyografisi

Doğum tarihi:
Kate Price kaç yaşında:
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Söz yazarı, Müzisyen
Kate Price doğum yeri: Salt Lake, Utah ABD

Kate Price Kimdir?

Kate Price, Salt Lake City, Utah’da doğmuş ve Santa Barbara’da yetişmiştir. Kendi ses yeteneklerini ve şarkı söyleme yeteneklerini ilk kez 14 yaşında “Santa Barbara Folklor Ensemble” topluluğuna katılarak deneyimleme fırsatı bulmuştur.

16 yaşında “Zdravitsa Balkan Dance Ensemble” topluluğunun koreografi ve vokal direktörlüğü görevlerine getirildi. Afrika dansları ve modern dans dersleri de bu döneme rastlamaktadır. Santa Barbara’nın kültürel zenginliği sayesinde Kate Price müzik, sanat ve edebiyat dallarında büyük gelişim gösterdi.

1984 yılında, ilk kayıt projesi olan “Hungry Moon”i tamamladı. Aynı yıl, Kenny Logins ile tanıştı ve onun çeşitli albüm kayıtlarına vokalleriyle katkıda bulundu. Farklı sanatçı ve gruplarla birlikte çalışmalar yapmıştır.

Yayınladığı albümler şunlardır:
Isle of Dreaming (2000)
Deep Heart’s Core (1995)
The Time Between (1993)
Belaich an’ Doran (1991)
Dreams of Annwyn (1989)
Not Far from here (1987)
Hungry Moon (1984)

Kate Price haberleri

Kate Price, Kate Price biyografisi, Kate Price hayatı, Kate Price özgeçmişi, Kate Price hakkında, Kate Price doğum yeri
Kate Price fotoğraf, Kate Price video, Kate Price resim, Kate Price kimdir?, Kate Price kaç yaşında?, Kate Price nereli,
Kate Price memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!