Katie Melua Biyografisi

Doğum tarihi: 16.Eylül.1984
Katie Melua kaç yaşında: 39
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Müzisyen
Katie Melua doğum yeri: Gürcistan

Katie Melua Kimdir?

Ketevan “Katie” Melua, Gürcistan SSCB’deki Kutaisi’de 16 Eylül 1984 tarihinde dünyaya geldi. Babası Amiran bir kalp cerrahı, annesi Tamara ise bir hemşire olan Katie’nin çocukluk yılları, genellikle Batum’da geçmiştir. 8 yaşında Kuzey İrlanda’ya, daha sonra 14 yaşında İngiltere’ye taşınan ailesinin tabiriyle, “Ketino” olarak bilinen Melua, 2005 yılında İngiliz vatandaşlığına geçiş yaptı ve İngiliz pasaportu aldı. 21 yaşında, daha önce Sovyet ve Gürcü vatandaşı olan Melua üçüncü uyruğuna geçti. Katie’nin yeteneği bir İngiliz yetenek yarışmasında kendini gösterdi ve birinci oldu. Bu başarının ardından BRIT School adlı prestijli sanat okulunda eğitimine devam eden Melua, söz yazarı Mike Batt tarafından keşfedildi ve İlk müzik anlaşmasını 2003 yılında Mike Batt ve Dramatico plak şirketi ile imzaladı. 2005’te İngiltere’de albümü en iyi satan kadın sanatçı oldu.

19 yaşında, Kasım 2003’te ilk albümü “Call Off The Search” piyasaya sürüldü ve ilk 6 hafta boyunca müzik listelerinde birinci sıradaydı. Albümden çıkan single’larndan biri olan “The Closest Thing to Crazy”, İngiltere’de Noel şarkılarının bulunduğu listeye dahil edildi. Şarkının radyoda yayınlanması Katie Melua adının tanınmasını sağladı. Şarkı 10. sırasında kaldı ancak kazandığı popülerlik sebebiyle albüm büyük başarı elde etti. Albüm İngiltere’de 1,8 milyon kopya ve dünya genelinde ise 3 milyon kopya satış yaptı. İkinci albümü “Piece by Piece” 2005 Eylül’ünde ve üçüncü stüdyo albümü “Pictures” ise 2007 Ekim’inde yayımlandı. 2008’de Katie, 18 milyon poundluk serveti ile Sunday Times’ın 30 yaş altı genç müzik milyonerleri listesinde yedinci oldu. Ancak küresel ekonomik krizin ardından servetinin yarısını kaybetti.

Katie Melua haberleri

Katie Melua, Katie Melua biyografisi, Katie Melua hayatı, Katie Melua özgeçmişi, Katie Melua hakkında, Katie Melua doğum yeri
Katie Melua fotoğraf, Katie Melua video, Katie Melua resim, Katie Melua kimdir?, Katie Melua kaç yaşında?, Katie Melua nereli,
Katie Melua memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!