Keith Richards Biyografisi

Doğum tarihi: 18.Aralık.1943
Keith Richards kaç yaşında: 80
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Müzisyen
Keith Richards doğum yeri: Dartford, İngiltere

Keith Richards Kimdir?

Keith Richards, Rolling Stones müzik grubunun 1962’den beri bir parçası olan usta bir müzisyendir.

Keith Richards, 18 Aralık 1943’te İngiltere, Dartford’da Bert Richards ve Doris Dupree Richards’ın en büyük çocuğu olarak dünyaya geldi. Gitar çalmayı, annesinin babası olan Augustus Theodore Dupree’den öğrendi. Anne ve babası Richards’ın Rolling Stones grubuna katılma yılı olan 1962’de boşandılar.

Mick Jagger ile aynı okulda okuyan Richards, 1954’e kadar aynı bölgede yaşadı. Wilmington Grammar School ve Wilmington Enterprise College’de eğitim gördü ancak dersleri ihmal etme sebebiyle okuldan atıldı ve bunun üzerine Sidcup Art College’e transfer oldu. İlk elektro gitarı bu okulda keşfetti ve 1961’de London School of Economics’de okurken Mick Jagger aracılığıyla blues müziği keşfetti.

Mick Jagger ve Keith Richards, Brian Jones, Dick Taylor ve Ian Stewart ile tanıştılar ve bir süre beraber prova yaptılar. 1962’de Chuck Berry, Howlin Wolf, Muddy Waters ve Elmore James’in parçalarından esinlenerek Rolling Stones grubunu kurmuşlardır.

Keith Richards, elektro ve akustik gitara ek olarak vokal, bas gitar ve klavye çalarak kendisini sınırlamamıştır. Ayrıca bazı parçalarında perküsyon kullanır. 1963 yılında ilk kez şarkı yazmaya başlayan Richards, Satisfaction adlı parçasının sözlerini Mick Jagger ile birlikte yazmıştır.

1967 ile 1979 yılları arasında İtalyan oyuncu Anita Pallenberg ile birlikte olan Richards’ın bu birliktelikten Marlon, Angela ve Tara Jo Jo Gunne Richards adında üç çocuğu oldu.

Richards, 18 Aralık 1983’de model Patti Hansen ile evlendi ve bu evlilikten Theodora ve Alexandra Richards adında iki çocuğu oldu.

1967 yılından itibaren Keith Richards, beş kez uyuşturucu kullanma suçlamasıyla mahkemeye çıktı. 1967’de, 1973’te iki kez ve 1977 ile 1978’de yine bu suçtan yargılandı. 1967’de İngiliz polisi tarafından yapılan uyuşturucu baskınında, Marianne Faithfull, Keith Richards ve Mick Jagger suçüstü yakalandılar.

2007’de Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu ve 2011’de Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filmlerinde yer alarak, Jack Sparrow’ın karakterini canlandıran Johnny Depp’in babası Kaptan Edward Teague’yi oynadı.

Keith Richards haberleri

Keith Richards, Keith Richards biyografisi, Keith Richards hayatı, Keith Richards özgeçmişi, Keith Richards hakkında, Keith Richards doğum yeri
Keith Richards fotoğraf, Keith Richards video, Keith Richards resim, Keith Richards kimdir?, Keith Richards kaç yaşında?, Keith Richards nereli,
Keith Richards memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!