Kemal Ceyhan Biyografisi

Doğum tarihi: 08.Eylül.1989
Kemal Ceyhan kaç yaşında: 34
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Müzisyen, Aranjör
Kemal Ceyhan doğum yeri: Adana

Kemal Ceyhan Kimdir?

Doğum tarihi 8 Eylül 1989 olan Kemal Ceyhan, Adana’da dünyaya gelmiştir. Ailesi Hülya ve Erdoğan’ın en küçük çocuğudur. Adana’da eğitim hayatının tüm aşamalarını tamamlayan Ceyhan, 2007 yılında Kahramanmaraş, Sütçü İmam Üniversitesi’nin Endüstriyel Elektronik Bölümü’nde eğitim görmeye devam etmiştir.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra, çocukluk yıllarından bu yana içinde yer alan müzik aşkını bırakamayan Ceyhan, Mesam, Mzf ve Tsbm gibi müzik kuruluşları ile bağlantıya geçerek bestecilik kariyerine profesyonel bir dönüş yapmıştır.

Müzik kariyerini sevilen sanatçılar Kurtuluş Türkgüven ve Murat Göğebakan ile birlikte sürdüren ve “Adanalı Santana” olarak bilinen Kemal Ceyhan, bu etkileyici isimlerden aldığı eğitimler sonucunda aranjatörlük dünyasına giriş yapmıştır. Bu alanda önemli müzik yapımcılarından olan Şahin Özer ile çalışma fırsatı bulmuştur.

2014 yılından sonra Türk müziğine önemli besteler kazandıran Ceyhan, 2021 senesinde Biz bize medya ödüllerinde “YILIN EN İYİ ARANJÖRÜ” ödülünü kazanmış ve böylece müzik dünyasındaki yerini pekiştirmiştir.

Lösemi ve DMD hastalıkları ile mücadele eden çocukları destekleyen Ceyhan, daha sonra SMA hastası çocuklara da yardım elini uzatmıştır. Kendi kurduğu “Şeker Tadında” isimli proje ile yetim ve öksüz çocukları desteklemekte ve birçok çocuğa umut olmaktadır.

Kemal Ceyhan, müzikten elde ettiği gelirlerin çoğunu çocukları ve gençleri desteklemeyi amaçlayan sosyal sorumluluk projelerine aktararak, toplumun takdirini kazanmıştır.

Kazandığı Ödüller:
2021 – Biz bize medya ödülleri – Yılın En İyi Aranjörü

Kemal Ceyhan haberleri

Kemal Ceyhan, Kemal Ceyhan biyografisi, Kemal Ceyhan hayatı, Kemal Ceyhan özgeçmişi, Kemal Ceyhan hakkında, Kemal Ceyhan doğum yeri
Kemal Ceyhan fotoğraf, Kemal Ceyhan video, Kemal Ceyhan resim, Kemal Ceyhan kimdir?, Kemal Ceyhan kaç yaşında?, Kemal Ceyhan nereli,
Kemal Ceyhan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!